SON HABERLER :
Böcek'in Kemer buluşması Muhtar sonunda pes etti, binayı boşalttı Alanya'da fayton faaliyeti sona erdi Anne Türel için mevlit okutuldu Çandır: Seçim bitti, geçime odaklanalım
Cami cemaatinden başka cemaat olmaz!
Antalya Ekspres

Gücüyenerler'inYaylapınar'a yaptırdıkları ilkokulun açılışına katılamayan o yılların Cumhuriyet yazarı Sofu Tuğrul ağabey bir telgraf gönderdi aileye;

'Tarikatların, cemaatlerin cirit attığı ülkemizde açtığınız bu ilim irfan yuvası gericilere inat ailenizin bir duruşudur. Mustafa Kemal'in Türkiyesinde de size yakışan budur. Kutlarım...'

Sofu Tuğrul, Gücüyenerler'in Yeni Konya’’sının aile bireylerinden sonra ilk yazıişleri müdürüydü.
Okulun açıldığı yıllarda da gazetenin Yazı İşleri Müdürlüğü bana verilmişti.

O gün bu gündür, yönettiğim gazeteler hiçbir zaman cemaatlere yakınlık göstermedi. Hep karşılarında oldu, hiçbir zaman kullanamadılar.

Kaldı ki, muhafazakar yapısı her zaman bu topluluklar tarafından kullanılmış Konya'da çağdaş, ilerici ve Kemalist çizgi de durmanın zorluklarına ve baskılarına rağmen.

Sofu ağabeyin bu telgrafının aslını rahmetli Adil Gücüyener ağabey gazetenin girişindeki masasının arkasına çerçeveletip astı.

Bir kopyasını da okulun girişine.

80'li yıllarda cemaatlere dikkat çeken Sofu Tuğrul ilerici ve aydın bir gazeteciydi.

1990’dan bugüne... O yıllarda sofu Tuğrul ağabeyin dikkat çektiği ve yıllarca örgütlenen bu cemaatler bu gün ihanet çeteleri haline geldiler.

Kendi paralel yapılanmaları içerisinde gölge hükümetler oldular.

Yetmedi kanlı eylemlere, darbelere kalkıştılar.

Ülkemizde ticaretle siyaseti birlikte götürdüler. Güçlendiler, güçlenirlerken canavarlaştılar ve ülke yönetimini ele geçirmeye çalıştılar.

Şimdi FETÖ'nün maskesi düştü ya diğerlerinin?

* * *

İşin korkunç yanı tüm bu yaşananlara rağmen bunlara tavizkar tutumlar devam ediyor.

Süleymancıların başındaki vefat etti. Bu cemaatin yeni ağabeyinin kim olacağı tartışılmaya açıldı.

37 yaşındaki birini başa getirdiler. Buna biat edenler etmeyenler ikiye ayrıldılar!

Ölen cemaatin başındaki için gazeteciler methiyeler düzdü.

Cemaatin başına gelen adamı kutladılar. 

Medya bu genç adamın boy boy fotoğrafını yayınladı.

Diyanet İşleri Başkanı; 'cemaatler ile görüşeceğim ve siyaset yapmamalarını isteyeceğim' dedi!..

* * *
Az bi durun beyler!

Daha bir belayı başımızdan defetmeden diğerini, diğerlerini nasıl muhatap alıyorsunuz.

Devletin hiçbir kademesi kontrol edemedikleri cemaatleri muhatap alamaz.

Hangi cemaat demokrasi mitinglerinde meydanlara inip FETÖ'yü kınadı! 

Bir aile şirketi gibi saltanatlıklayönetilmeye çalışılan ve hangi İslami kriterler uygulanarak cemaatlerinin başına geçenden 'lider' diye söz edenlerle Diyanet İşleri Başkanı nasıl bir masaya oturacak?

* * *

Herkes kendine gelsin!

Cami cemaatinden başka bir cemaat olamaz. Var ise illegal topluluklardır.Bunlar, devletin denetiminden uzak, girdisi çıktısı, üye sayısı belli olmayan, yaptıkları ticaret ve işbirlikleri belli olmayan topluluklardır. 

Daha FETÖ'nün dışarıda binlerce haini elini kolunu sallayarak dolaşırken, inleri temizlenmeden geride kalanlara devletin Diyanet İşleri bu illegal topluluklarla hiçbir masaya oturamaz.

Ve hiçbir gazete ya da gazeteci bu toplulukların başına getirilenden lider diye bahsedemez, bahsetmemelidir!../Değişmeyen yazılar

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres