SON HABERLER :
Firari arıların izini sürerek bal topluyor MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9 YOLU HASTALIKLARA KARŞI 8 ETKİLİ ÖNLEM ÜZÜLDÜĞÜNÜZDE GÖĞSÜNÜZ SIKIŞIYORSA… Tur midibüsü şoförlerinden Rus rehbere dayak
Doktor amcası ona dondurma yiyebileceğini söyledi....
Antalya Ekspres

Aslında iki başlıkta gittim geldim.

Ya;' Velev ki aşk oldu, mevzuata mı aykırı usta? ...' diyecektim

yada;
'Doktor amcası ona dondurma yiyebileceğini söyledi....'

İki başlık da benim değil. Bunlar sevgili meslektaşımız Selma Kunar'a ait.

Sevgili Selma benim Kasım ayında yazacağım iki yazının konusunu o başlıklarda  bitirmiş..

Şimdi ben ne yazayım bunun üstüne....

.....

Kasım ayının ilk haftası  organ nakli, geri kalanı aşk!

Yıl da bir kaç günde olsa konuşuyor, yazıyor, çiziyoruz.

Ama bir de işleri bu olanlar var can verenler.

İşte onlardan birisi de Alper Demirbaş.  Hoca bu güne kadar 6 bine yakın böbrek nakli gerçekleştirdi . Dahası var...

Son ameliyatlarından birisini de 11 yaşındaki Melis'e yaptı. Kısa hikayesini Selme Kunar'dan dinleyin. Selma, organ nakli yapılan hastaları bu günlerde çok yakından takip ediyor ve sosyal medyadan bunları paylaşıyor.

Bazı arkadaşlarım soruyor, "Hasta çocukların haberini yaparken nasıl dayanıyorsun?" diye. Dayanamıyorum. O küçücük bedenlerin, ruhların boylarından büyük hastalıklarla mücadele ettiğini görmek canımı acıtıyor. Ama bir şey umutlandırıyor beni. O çocukların gözlerindeki 'herşeye rağmen' ışığı.. Tıpkı 11 yaşında olup 6 yaşında gibi görünen Melis'in gözlerinde gördüğüm ışık gibi. Siz hiç hayata bu kadar güzel gülen bir kız çocuğu gördünüz mü?

Melis doğduktan 6 ay sonra sistinozis tanısı aldı. 5 yaşında diyalize başlandı. Daha sonra önce böbreklerini kaybetti ardından kalp yetmezliği başladı. İki adım bile atamıyordu. Doktorlar son aşamada olduğunu, böbrek nakli yapılamayacağını söylediler.Ve sonunda Prof.Dr.Alper Demirbas ve ekibi, bu dünyalar güzeli kıza böbrek nakli yapmayı başardı. Babasının verdiği böbreğin nakledildiği Melis şimdilerde yürüyebiliyor, kalp kası çalışmaya başladı, su içebiliyor ve doktor amcası ona dondurma yiyebileceğini de söyledi :)

Yolun açık olsun güzel kız. Hep sağlıklı, hep mutlu yaşa...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres