SON HABERLER :
Kızılay Genel Başkanı Kınık: "Her yıl 500 bin ton ekmek çöpe atılıyor" Bakan Çavuşoğlu: "Tüm dünyada FETÖ'cü hainlerin ensesindeyiz" Kepez Kitap Fuarı yeniliklerle geliyor Ünlü modacılardan Antalya çıkarması ‘Mavi Bayrak’ta dünya birincisiyiz
Eto'o Elmalılı mı?
Antalya Ekspres

Gelişi de olay oydu gidişi de.

Kimseler inanmamıştı geleceğine. Hatta bizim meslekte Feto'yabulaşmış bazıları arkadaşlarını siyaha boyayıp Eto'o geldi diye maskaralık bile yapmışlardı!

‘Yaşlı’ dediler. ‘Götlü, göbekli.  Bu sahada iki dönse dili bir karış sarkar’dediler.

Ama gerçek oldu. Antalyaspor, Gültekin Gencer döneminde tarihi transferini yaptı.

'Yok artık!' dedi herkes ama Antalya seyircisi bir efsane futbolcuyu Antalyaspor forması altında onlarca maçta seyretti.

77 maçta oynamış. 44 gol atmış.

Çocuğuna Eto'o ismi veren çıkmadı ama neredeyse herkesin evine Eto'o yazılı forması girdi.Yüzlerce çocuğun Eto'o ile çekilmiş fotoğrafı vardı. Sadece çocukların mı?Antalyaspor'a gönül vermiş herkesin sosyal medya hesaplarında boy boy fotoğrafları vardır.

Bu şehre ve Antalyaspor'a katkısı unutulmaz.

Antalya tanıtımında bir alternatifti. Antalya, transfer süreciyle birlikteEto'o olayını iyi kullandı. Haber oldu, kapak oldu...

Daha ne olacaktı?

Bu sektör böyledir. Profesyoneller yönetir, profesyoneller oynar. Aklınızın almadığı paralar döner. Entrikalar, dedikodular cabası...

Yani haftasonu iki bilet al tribüne çık, önüne gelene ana avrat küfret.Kazanınca mutlu ol, kaybedince kahrol değildir. Bunun dışında başka bir dünya vardır futbolda.

Milyon Avrolar ödediğin adamı yönetmek başka bir şeydir.

Eto'nun bu şehirdeki ömrü bu kadardı.

Transfer ettik parasını ödedik. Maaşını verdik. Yedirdik içirdik, yatırdık.Sevgimizi,saygımızı esirgemedik. 

Ne yapacaktık? Şehrin anahtarını verdiğimiz, fahri hemşehri ilan ettiğimiz adamı nüfusumuza mı geçirecektik? Ya da Eto'o Elmalılı mı 'Benim bu şehre vefa borcum'deyip bedava oynayacaktı?..

Bu işler böyledir. Futbol dünyası böyledir.

Hadi bir şey daha söyleyeyim; Eto'o'yaAlanyaspor'un da talip olduğunu biliyormuydunuz? Konyaspor'dan bir milyon Avro daha fazla para teklif ettiğini?

Hiç kimsede, ne kulübünde ne futbolcusunda bir ihanet aramayın.

Paranın hakim olduğu profesyoneller dünyasında duygusal düşünmeyin.

Dua edin kümede kalma durumlarımız son maçlara kalmasın.Kardeş takımlar ezeli bir düşman haline gelmesin...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres