SON HABERLER :
Aşık Veysel anıldı Antalyalı modacıdan yeni kreasyon 50 yıldır sigara içen kanser hastası operasyonla sağlığına kavuştu 4 ülkenin meyvesini tek ağaçta yetiştirdi, bahçe ziyaretçi akınına uğradı Böcek istifa söylentilerine sert çıktı
Forma aşkına
Antalya Ekspres

70'li yıllarda Martıspor'u kurdu abilerimiz, mahalleler arası maçlar için.

Konya Ovası nere ‘Martı’ ismi nere!

Başak koy, Güneşspor de. Nereden çıkarttılar Martı adını hala çözmüş değilim ama o dönemin aykırı gençleri gözümün önüne gelince herhalde özgürlüklerden filan yola çıktılar diye düşünüyorum.

İşi ciddiye aldılar. Formalar, şortlar. Her şey adına da uygun, mavi-beyaz...

Takımın amigosu yedekleri, Zindankale'nin tamamı da taraftar.

Maç öncesi mahalleli tatlı ikramı, bakkal Ekrem maç arası topçulara gazoz veriyordu.

Maçların keyfi bir tarafa, en unutamadığım sahneler maç sonunda terden sırılsıklam olmuş formalardaki renklerin birbirine girmesiydi.

Hem o giydikleri formanın hakkını verenleri hem de saha kenarında takımını destekleyen mahalleliyi unutmam...

* * *

Antalyaspor beklemede. Ama lig devam ediyor.Son maçta uğranılan hezimet ortada. Daha bizi neler bekliyor bilmiyoruz. Ben en çok Basketbol takımına üzülüyorum.Burada genç bir ekip var. Ali Şafak efendi 7 milyon harcayıp bir takım kurun demişti ama onlar basketbol takımında yanılmıyorsam 4 milyona yakın bir harcamayla tüm sistemini oluşturdular.

Herkesin kurulan takımdan ligde kalmakla play-off oynamak arasında bir beklentileri vardı. Takımın başına kadın bir menajer getirmek gibi bir ilke imza atan basketbol takımı bugün ligde 3. sırada.

Bütçesinden tek bir sapma yapmayan takım yarın önemli bir maça çıkacak. Lider Telekomspor'la oynayacaklar.

Biraz moraller bozuk genel durumdan dolayı. İşin aslı Aralık itibariyle sporcuların maaşları da ödenmedi. Ligi tamamlamaları için de yaklaşık 2-3 milyon gibi bir paraya ihtiyaçları var. Basketbol takımını yönetenler arayış içerisindeler ama asıl önemli olan yarınki maç. Ben inanıyorum ki bu çocuklar tüm tedirginliklerine rağmen çıkıp aslanlar gibi maçlarını oynayacaklar. O eski günlerdeki gibi giydikleri formanın haklarını verecekler.

Sizden bizden para istedikleri yok ama yarın saat 17.00'de yanlarına gidip destek verebiliriz.

Sonrasına nasıl olsa bakılacak...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres