SON HABERLER :
Aşık Veysel anıldı Antalyalı modacıdan yeni kreasyon 50 yıldır sigara içen kanser hastası operasyonla sağlığına kavuştu 4 ülkenin meyvesini tek ağaçta yetiştirdi, bahçe ziyaretçi akınına uğradı Böcek istifa söylentilerine sert çıktı
Gelen gideni galiba aratacak...
Antalya Ekspres

Uçuyoruz kaçıyoruz lakırdıları bir tarafa büyüdük, zıpladık, atladık, katladık öteki tarafa.

Gerçek şu; 2017'yi bir şekilde atlattık ama geldiğimiz son noktaya bakılırsa 2018’de bugünleri çok arayacağız.

Bankada memurun yanında oturuyorum. Hanımefendi çektiği kredinin imzalarını atıyor. Memur sordu ; 'Abi nasılsın, işler nasıl?'

'Şükürler olsun, idare ediyoruz' dedim.

Kadıncağız gözleri yuvasından çıktı. Elindeki kalemi bıraktı, memur arkadaşa 'Beyefendi Ak Parti il teşkilatında galiba' dedi.

Oysa şükretmem için daha birçok sebebim var. Bunun için Ak Partili olmama gerek yok. Her sakallı da Ak partili değil...

Gülümsedim.

Mesele o gittikten sonra ortaya çıktı. Ailenin çocuklara açtıkları işin tadı kaçmış. İşyeri dönmüyor. Birkaç ay kocası çektiği kredi ile destek olmuş bu ay kendisi.

Piyasaların dahası var. Vergi ve SGK yapılandırma taksitleri ödenemiyor. Vatandaş iyi niyetli. Herkes yapılandırma için dairelere koştu ama birçoğunun yapılandırması taksit rakamlarının yüksek olmasından dolayı bozuldu.

Vergi borçlularının banka hesaplarından e hacizler kalkmadı. Yeni hacizler kapıda.

Vergi daireleri kesinleşmiş borcu olan ve yapılan ödeme emrine rağmen ödenmeyen borçluları yakından takip ederek banka nezdinde bulunan vadeli vadesiz mevduatları ile diğer gelirlerine el koyarak alacakları için sanal ortamda haciz tatbikine başlayacak.

Böyle bir ortamda yaşanacak kaosu kimse düşünmek bile istemiyor. Bu zor dönemde ticaret yapmaya çalışan dürüst fakat ticarette zorlanan taciri vergi daireleri tarafından yapılan tahsilat ve banka hesaplarına konulan blokaj işlemi ticari işlem ve ilişkilerinde çok zor durumda bırakacaktır.

Devlet alacağını elbette alacaktır. Fakat ticari faaliyetine devam edemeyen mükellefin vergisini ödeyemeyeceği gibi yaşamını da devam ettirmesi zor olacaktır. Bu yüzden e haciz uygulamasının bakanlık tarafından gözden geçirmesi gerekmektedir.

Bugün her şeye rağmen şükreden esnaf yarın vergi daireleri ve bankalar tarafından eli kolu bağlandığı zaman isyan bayrağını çeker bunu herhalde yukarı görmektedir...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres