SON HABERLER :
Türel’den işçiye zam müjdesi Böcek tapu dağıttı Askerimizi uğurladık Organlarıyla 3 kişiye can oldu Alanya Ultra Maratonu hazırlıkları tamamlandı
Gündem hala siyaset...
Antalya Ekspres

Ak Parti İl Başkanı Taş'ınMuratpaşa'ya heveslenmesi ortalığı kızıştırdı.

 

Oysa hiç kimsenin hesabında Ak Parti'nin Muratpaşa için istekli olduğu ihtimali yoktu. Yıllardır Muratpaşa ve Konyaaltı’nı çantada keklik gören CHP'liler için bu iki ilçede uzun süredir bir rehavet vardı.İl Başkanı İbrahim Ethem Taş geçtiğimiz hafta yaptığı çıkışı ile CHP'yi şöyle bir silkeledi.

Ak Parti'nin hedef büyütmesi doğal. Birkaç aylık İl Başkanı partisini Antalya'da birinci parti yaptı. Havaları iyi. Muratpaşa'damakası daraltmışlar 25 bin oya kalmış seçimi kazanmak.

Kolay mı?

Tabii ki değil.

Zor mu?

Zor da değil!..

Görüyorsunuz milletin ne yapacağı belli olmuyor. 10 gün önceki sosyal medya hesaplarından tahmin yapanlar hem Cumhurbaşkanı kendi partilerinden olmuş hem de mecliste ezici bir üstünlük sağlamışlardı.

* * *

ŞimdiCHP'nin işi zor.Hem sahip olduğu kaleleri koruyacak hem de Büyükşehir'e asılacak.

Büyükşehir de apayrı bir sıkıntı bu arada.

Her ne kadar Muhittin Böcek CHP'nin ‘Büyükşehir adayı benim’ dese de parti içerisinde kendisine karşı bir direniş var. Tabii CHP'nin daha kiminle yürüyeceği de belli değil.

Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak Seriklilerin kendisine ihaneti(!) ile birlikte seçimlerden sandıktan üçüncü çıkınca zorda.

Bir beklenmedik bir sıkıntı yukarıda oluştu. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç zor günler yaşıyor. Seçimlerde oy kaybı yaşadı. Partisi oyları düştü.

* * *

24 Haziran seçimlerinde kurulan ortaklık yerel seçimler de sürecek. Hesaplar kitaplar ona göre yapılıyor. Unutulmaması gereken bir Menderes Türel gerçeği var. Her geçen gün başarı grafiği daha da yükseliyor. Partisinin üzerinde artı bir oyla belediye başkanlığını sürdürüyor.

Ülke seçimden yeni çıktı. Yeni bir seçime girer mi yoksa 2019 beklenecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu işi de Kasım ayında bitirelim yolumuza devam edelim mi diye düşünecek!

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres