SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
Haydaaaaaa!
Antalya Ekspres

Bülent Kaşdoğanaradı Konya'dan. Çok eski sanayici bir arkadaşım. Delidir, doludur, asabidir, Fenerbahçelidir ama güzel insandır.

Haberimiz olmadı bir süre önce bypass olmuş, bir ellilik bakım yapmışlar o yüzden biraz daha sakin bir hayat sürmeye çalıştırıyor çocukları ama gecenin bir yarısı aradığında raydan çıkmıştı!

Müşterileri varmış İran'dan üç işadamı. Antalya'da buluşacaklar. ‘Ya Bülent sen bize otellerimizi ayarla’demişler o  daKundu'dan daha önce kaldığı bir oteli arayıp üç oda istemiş. Fiyatlarını almış iş rezervasyon kısmına gelince otel çalışanı konaklayacak misafirlerin isimlerini istemiş.

Bizim Bülent  yazdırmaya  başlamış, Ebrahim, Aram, Faraz...

Oteldeki arkadaş, ‘Ama bunlar İranlı’ demiş.

Evet İranlı n'olmuş...

‘Bülent beysizim misafirleriniz İranlı. Ve kalacakları tarihlerde Nevruz Bayramı’na geliyor, biz Antalya’daki otelciler anlaşmalıyız, bu tarihlerde fiyatları ikiye katlıyoruz. Onlarla birlikte biz de bayram yapacağız!..’

Bizim Bülent işte o sözlerden sonra sıyırmış.

Otel resepsiyonundakini ne hale getirdi bilmiyorum ama beni aradığında delirmiş gibiydi.

Arkadaş turizm turizm diyoruz, diyorsunuz, diyorlar.

Kalkıp Berlin, Moskova, Amsterdam’a gidip geliyorsunuz.

Ulan bütün millet umudunu turizme bağlamış, 35 milyon turistten bahsediyorsunuz. Yok uçak, yok domates krizi deyip ülkeyi geriyorsunuz.

Aylardır her gün ağladınız, bu yıl biraz umutlandınız yine kaldırdınız poponuzu!..

Az soluklan senin kalbin böyle heyecanları öfkeleri kaldırmaz başımıza iş çıkarma dediysem de Bülent'i sakinleştiremedim.

Kim sizin otelciler birliği başkanı?

Biz tüketicilerin derdini, şikayetini anlatacağı bir makam yok mu?

Baktım konu 'Nerde bu devlet nerde bu millet’e kadar gidecek, işi üzerime aldım. 'Bak Bülentçim bu iş bende. Ben zehir zemberek bir yazı yazarım' deyince rahatladı.

Otelin adı bende, konuyu anlattımgerisi sizin...

Gereğini yapmazsanız Bülent Kaşdoğan bugün yarın Antalya'ya geliyor arattırırım vallahi sizi!..

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres