SON HABERLER :
Şehidimizi uğurladık Karadağlı manken kraliçe tacını kaptı Mutluluğa ‘evet’ dediler Maskeli eylem Çamyuvalılar buluştu
İstemezükçülere ayar...
Antalya Ekspres

Hasan Subaşı, Bekir Kumbul, Selahattin Tonguç, Mustafa Akaydın ve diğerleri.

Bu şehirde belediye başkanlığı yaptılar, mesai verdiler, çalıştılar.

Kiminin miadı doldu bir kenara konuldu. Kimi seçim kaybetti, kimine başka görevler verildi.

Şimdi birisi keçi sütünden dondurma yapıyor, diğeri nar üretiyor, öteki evinde oturuyor. Yani milletvekilliği yapan da var çiftçilik yapan da.

Kimse pılısını pırtısını toplayıp bu şehirdenbir yere gitmedi.

Çarşıda pazarda her zaman karşımızdalar. İster otur sohbet et, istersen 'neden dikilmesine müsaade ettin bu binaları falezlerin üzerine' diye sitem et. Ya da aklına ne gelirse!

* * *

Menderes Türel... Bu şehrin çocuğu. Görev verdiler beş yıl çalıştı. Kent yaşayanları, 'istemiyoruz biraz dinlen' dediler, bıraktıbelediye başkanlığını milletvekili oldu, genel başkan yardımcısı oldu. Gitti ülkenin doğusu batısı, kırk yerinde belediyeciliği anlattı.

Yeniden aday gösterildi kazandı. Muhalefetin nasıl gönderdiğini de hiç kimse unutmadı o'nun nasıl  koltuğu devraldığını da. Öyle olmamalı... Kazanmayı, kaybetmeyi de içimize sindirmeyi başarabilmeliyiz.

2. döneminde çalışıyor. Yarın görev süresi biter aday gösterirler göstermezler. Sandık konulur ortaya artık kim kazanırsa.

Önceki günkü Büyükşehir meclisindeki konuşmasını dinledim. Sitemkardı, gönül kırgınlığı vardı. İnsaf dedi. Projeleri, gecikme gerekçelerini, yaptıklarını ve yapacaklarını bir kere daha anlattı. ‘Aslolan Antalya arkadaşlar, bir ilahi güç olsa o sihirli lambadan dev çıksa ben Antalya'nın ne ihtiyacı varsa ne projesi varsa yapacağım ama sende bu koltuğu bırakacaksın dese bir saniye tereddüt etmem’ dedi.

Samimiyetine ister inanırsınız isterseniz inanmazsınız. Ne var ki yapılan her projeye karşı çıkmak, karşı durmak, yapılmaması için direnmek, altını oymak gibi hiç kimsenin siyasi lüksü yoktur. Proje Türel döneminin projesidir ama mesele Antalya meselesidir.

Antalya yol bekliyor, köprü, alt geçit, yat limanı, sahil düzenlemesi bekliyor.Bürokratik sıkıntılar ve gecikmeler yeteri kadar projelere başlama süresini zaten uzatırken bu 'istemezükçü' tavır Antalya'ya karşı bir ihanettir.

Bugün her siyasi partinin yaptığı bir yanlış vardır. Bu şehirde at gözlüklerinizi takıp sadece kendi partilileriniz olduğunu düşünme şansınız yoktur. Menderes Türel'in projelerine siz ne kadar 'istemezük' diye bağırırsanız bağırın. Yaptıklarını takdir eden taraftarları vardır. Hiç kimse yanlış bir projenin üzerinde oturmak istemez. ‘Yaptırmayız’ başka bir şey yapılanı eleştirmek başka bir şeydir. Ancak Antalya'da siyasi bir grup yıllardır karşı duran bir anlayış içerisinde kentin önünü tıkayan bir tavır içindedir. Bu da şehirde gerginlik yaratmaktadır. Aslına bakılırsa bunlar bu çatışmadan beslenen bir güruhtur.

Menderes Türel'in Meclis’teki çalışma arkadaşlarına yaptıkları hizmetlere karşı yapıldığını düşündüğü haksızlıkları dile getirmek gibi bir hakkı vardır. Hele söz konusu Antalya olunca genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi eser gürler...

Siz buna ister dertleşme deyin isterseniz istemezükçülere ayar!.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres