SON HABERLER :
Kızılay Genel Başkanı Kınık: "Her yıl 500 bin ton ekmek çöpe atılıyor" Bakan Çavuşoğlu: "Tüm dünyada FETÖ'cü hainlerin ensesindeyiz" Kepez Kitap Fuarı yeniliklerle geliyor Ünlü modacılardan Antalya çıkarması ‘Mavi Bayrak’ta dünya birincisiyiz
Kedi meselesi
Antalya Ekspres

Baştan söyleyeyim evimizde kedimizde köpeğimizde var. Ve onlarla dostluğumuzu samimiyetsiz birçok dostluğa değişmeyiz. Ama bu kedi severliği son günlerde çok abarttık. Hele hele kedilerden bir de alternatif turizm çıkartmaya çalışıyoruz ya...

Şimdi şehrin muhtelif bölgelerine kedi parkları oluşturuluyor.Bizim başkanlarda bu projeleri uyguluyor aynı zamanda destekliyorlar. Böyle bir talep var ki kediler için evler yapılıyor. Allah’tan ağaçseverlerin kedilere karşı istemezük diye bir tavırları yok. Yoksa yandı valla Antalya...

Kaleder Başkanı Hasan Kilit'in anlattıklarına bakılırsa kedi park projesi büyüyecek. Kalekapısı yakınında kurulan kedi parkın içinde 53 kedi evi bulunuyormuş. Yüzün üzerinde kedi burada barınıyor. 25 kedi evini AKM içine yerleştirmişler. Seleklerin oraya da on ev.

Kedisever Hasan Kilit abimiz hızını alamamış bu projeyi tüm ilçelere yayma gayretine düşmüş.

Bakın beyler biz bu kedi evleri olayını abarttık. Falez Otel ile Rixos otel arasına yaptığınız kedi evleri başımıza dert oldu. Herkes kafasına göre kartonlardan yuvalar yaptı. Evinde pırasa artığını kapıp gelen kedi besledi orada. Rezaletin önüne geçemedik. Geçtiğimiz yaz aylarında otellerin yemek masalarında gezen kediler yüzünden otelini değiştirenler oldu. Belediye önlem almaya çalıştı iki panter teyze ortalığı yıktı.

Ne yürüyüş yapanlar, ne spora gelenler ne de güneşi batırmak için keyfe gelenler kediler yüzünden rahat edebildiler. Kediseverlerin bu halleri oradaki büfecinin hayvanseverliğini kabarttı. Üç köpek bağladı otelin duvarına zincirlerinden kurtulsalar herkesi yiyeceklerdi.

Yapmayın, etmeyin. Tamam kedileri köpekleri sevelim ama tadını kaçırmayalım.

Biz merhametliyiz, biz hayvanseveriz. kedilerbaştacımız...

Ama tadını kaçırmayalım.

Van kedisi vardır, Ankara kedisi vardır ama Antalya'nın kedisi yoktur.

Adamlar Almanya'dan kedilerle fotoğraf çektirmeye gelmezler buraya.

Ha unutmadan onlara sokakta bir ev yapacağınıza evinizde bir yastık atın. Alın götürün besleyin sevin. Bu hayvanlara evinizde bir ev verin!..

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres