SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
Kimsesizlerin kimi....
Antalya Ekspres

Medya'da çok ilgi görmeyen bir yatırım geçtiğimiz günlerde Antalya'ya kazandırıldı.

Yaptırmayız tayfasının hiç ilgisini çekmemiştir. Çünkü bu hizmetin içerisinde siyasi rant yok.

Çok insancıl. Tam insan odaklı bir hizmet....

Bu hizmetin bir güzelliği de üçlü  bir konsorsiyum. Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Türk Eğitim vakfı birlikte hayata geçirdiler.

Devlet millet işbirliğiyle yapılan örnek bir proje.

Ne yapıldı biliyormusunuz; Büyükşehir belediyesi evde bakımı zor ,  maddi imkanı olmayan  yatalak hastalara hizmet vermek üzere palyatif yatılı bakım merkezini hizmete açtı.

40 odalı 80 yataklı ve Türkiye'nin en büyü olan bu merkez Antalya'nın eski ailelerinden Cephanecilerin TEV aracılığıyla  yardıma ihtiyacı olanlar için yatılı bir bakım merkezi yapılması için yaptığı bağışla ortaya çıktı.

Büyükşehir belediyesi hepinizin bildiği sosyal hizmetlerde çok güzel hizmetlere imza atıyor. Mavi Ev-Alzhemir hasta ve hasta yakınları buluşma merkezi, Engelli Rehabilitasyon merkezi, Engelli Mola evleri gibi Türkiye'de ilk olan e örnek projeleri hayata geçirdi.

İşte bu projelerin son örneği ise Palyatif Yatılı Bakım Merkezi.

Bakıma muhtaç hastası olmayanlar bilmez bilemez böyle bir merkezin önemini. Üstüne bir de çaresizliği eklerseniz işin zorluğunu düşünmek bile istemezsiniz.

İşte bu gün filmlerde görmeye bile dayanamadığınız bu sorunun çözüm merkezlerinden birisi  oldu bu proje.

Kişinin hayatına yıllar değil, yıllarına hayat eklemek için yapılan merkez milletin sığınacağı son yerin devlet olacağına örnek bir proje.

Başkan Menderes Türel merkezin açıldığı gün güzel söylemiş, Antalya'da kimse kendisini yalnız hissetmesin. Hasta olanın da ailesi biziz!...'

Kimsesizlerin kimi olmak bunu hissetmek ve hissettirmek özel bir duygu.  İnsanın zor zamanları için bu duyguyu yakında hissetmesi ise güven dediğimiz şeydir!...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres