SON HABERLER :
Antalya’da petshoplara denetim Boşanmak istediği eşinden eşyalarını almaya gittiğinde hayatının şokunu yaşadı AÜ Hastanesi'nde 10 saatte 5 organ nakli Stres vertigoyu tetikliyor Çavuşoğlu’nun Kaş ziyareti başladı
Kitap üzerine
Antalya Ekspres

Kitap okumada Antalya 15’inci sıradaymış.

 

Hem Konyaaltı hem Kepez kitap fuarlarına olan ilgiye baktığımız zaman sanki daha üst sıralara tırmandığımızı hesap ediyorduk. Yanılmışız. Fuardaki kalabalık, ‘dostlar kitap fuarında görsün’ diyen selficilermiş!..

Liste şaşırtmıyor!

En çok kitap okuyan il Ankara. Onu İstanbul, Eskişehir, İzmir izliyor.

Sunay Akın tek kişilik gösterisinde uzun yıllar anlattı. İhtiyaç maddeleri sıralaması yapıldığında bizim halkımız kitabı bilmem kaçıncı sıraya koymuş. Darbeli matkap bile kitaptan daha öncelikli sırada yer alıyordu. 65 ülke arasında yapılan bir araştırmada da okuma yeterliliği konusunda 65 ülke içerisindeki yerimiz kırklardaydı anımsadığım.

Komşularımızdan Burdur'un hali içler acısı. Isparta sıralamada bizden sonra ama yakın.

Oysa işte belediye başkanları, öğretmenlerimiz çocuklarımızın kitap okumaları için çabalıyorlar.

En yakın şahitleri bizleriz. Başkan Muhittin Böcek'in, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün kitaba tutkunlukları ve açtıkları fuarlar ortada.

Günlerce medya olarak şehrin kitap okumaya alışması için bizler de üzerimize düşen görevleri yapıyoruz. Fuarın daha çok kitlelere duyurulması için günlerce yayınlarla fuarları destekliyoruz.

Sonuç, 15’inci sıra...

Okumanın faydası çok...

Bilgi kazanıyorsunuz, hafızanız güçleniyor, analitik düşünce yeteneğiniz güçleniyor, konsantrasyonunuz artıyor, karakteriniz şekilleniyor.

Hatta okuyarak ülkemizi ve dünyamızı kurtarabiliyorsunuz!

Peki kim okuyor?

Hangi kesim daha çok okuyor?

Bununla ilgili güncel bir istatistik bulamadım. Bekleyip göreceğiz...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres