SON HABERLER :
Kepez’in üniversite başarısı Kadınlara yanlış diyet uygulamalarını anlattı İranlı Hasani kadroya girdi Çocukların sinema keyfi Neşet Ertaş heykeli açıldı
Memleket meselesi ve Başkan Türel...
Antalya Ekspres

Piyano Festivali’nin açılışındayız.

ManolaCarrrasco, muhteşem piyano flamenko konserinin sonunda sahneye başkan Menderes Türel'i davet etti. Piyanonun başına oturdular ve gecenin sürpriz parçasını birlikte çaldılar,

'Bir başkadır benim memleketim'...

Sanki Akdeniz’in iki yakası bir araya geldi. Biraz önce, sert ve hüzünlü ifadelerle dans eden, yaşadığı mutsuzlukları, acıları, ezilmişliklerinitınılara taşıyanlar, bir Kasım akşamında Antalya'da memleket sevdasının o coşkulu ezgisiyle kucaklaştılar.

Başkan Türel'i birçok kez piyano çalarken gördüm.

Ama o akşam sanki flamenkonun ruhunu kendi çığlığıyla, coşkusu, aşk ve sevgisiyle harmanlayıp bir başka çaldı.

Neredeyse salonun tamamı ayakta alkışladı bu muhteşem tabloyu. Ben ise oturduğum yerden şunu düşündüm;

'Adamı Ankara topun ağzına vermiş o burada piyano çalıyor!..'

İstanbul, Ankara olmadı Antalya'dakiler 'Adamı görevden alıyorlar’ diye bağırıyor, bu keyiften ne meydan ne salon demiyor piyano çalıyor. Keyiflendikçe keyifleniyor.

* * *

Aslında haklıydı keyiflenmekte.  Çünkü daha birkaç saat önce hakkında dedikodu üretenler fena halde çuvallamış, yaptıkları haberden çark edip 'Galiba yanlış anlaşıldık, biz kimse görevden alınıyor filan demedik. Ne böyle bir istifa ne de görevden alma söz konusu' demişlerdi.

* * *

Kulislerden, dedikodudan haber üretmenin sonu kendini sıfırlamaktır. İnanılırlığını güvenilirliğini yitirmektir.

Şimdi herkes gazetecilik yapıyor biz seyrediyoruz öyle mi?

Bu siyasetin nabzını bir siz tutuyor bir siz kokluyorsunuz Ankara'yı öyle mi?

Bir siz görüyorsunuz ateş olmayan yerden çıkan dumanı...

* * *

Gönlünden geçirdiğiniz ile habercilik olmaz, köşe yazılmaz, tweet atılmaz. İroni yapılıp 'Görevden alınırsa üzülürüm' geyikleri olmaz. Haber çarpıtılarak gazetecilik yapılmaz.

Bugüne kadar  başkan Menderes Türel'in istifasının istenmesiyle ilgili yayınlanan hiçbir haber doğru değildir. Kaldı ki böyle haber yapanlar kendi haberlerini kendileri yalanlamaktadır. Eğer söz konusu gazetecilikseo zaman ben size söylüyorum, bırakın istifasının istenmesini yakında bizzat Cumhurbaşkanın onayıyla Menderes Türel'e yeni görevler verilirse hiç şaşırmayın!

Birileri için bu zorlarına gidecek ama siyasette son durum böyle.

İsterseniz Ankara'ya kulak verin bakın bakalım yeni dedikodu var mı?

Ya da AKM'ye gelin pazar akşamı StephaneBlet'in konseri var, ruhunuza iyi gelir...

Menderes Türel sürprizini kaçırdınız üzgünüm. Vallahi başkan o akşam  çok iyiydi, adam için istifa dedikoduları fır dönüyor, o geçmiş piyanonun başına 'memleketim' diyor..

Belki de asıl mesele burada, her koşulda 'memleketim' diyebilmekte...

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres