SON HABERLER :
Türel’den işçiye zam müjdesi Böcek tapu dağıttı Askerimizi uğurladık Organlarıyla 3 kişiye can oldu Alanya Ultra Maratonu hazırlıkları tamamlandı
Mini seçim değerlendirmesi
Antalya Ekspres

Sonuçta seçim yapıldı darbe değil!

Herkes aslanlar gibi özgür iradeleriyle gitti, oylarını kullandı tercihlerini yaptılar. Kazananı var kaybedeni. Umut olanı var umutları biteni. Hep böyle olmadı mı zaten?

Yakın tarihimizin seçimlerine baktığımızda her seçim sonrası yaşananları bu günde yaşıyoruz. Değişen bir şey yok.

Uzlaşma kültürünün yapılabileceğini gösterdiğimiz bu seçimde yine üç şeyin altını hep birlikte çizdik, dillendirdik; Özgürlükler, Adalet ve Demokrasi...

Günlerdir herkes yorumluyor. Çıkan sonuç şu;

Kim ne derse desin bu seçimlerin kazananı Recep Tayyip Erdoğan.

Bitti, yorgun dedikleri anda küllerinden doğup Cumhurbaşkanlığına oturdu.

Ne seçim şarkısını beğendiler, ne projelerini. Bu millet öylesine sevmiş öylesine inanmış ki ikinci tura bile bırakmadılar işi...

Muharrem İnce. CHP'liler böyle bir profili özlemişler. O koltuğa 'ince' kalır diye yorumlasalar da CHP'ye acayip bir enerji verdi. Hazırcevaplığı, sökeceği apoletleri, bisiklete bilmesiyle unutulmayacak.

Meral Akşener. Sabun köpüğü gibi, nerede başladı nerede bitti. En büyük sürprizini Antalya'da yaptı. Ben hiç inanmamıştım artık keramet kimdeyse?

Hatta bir yazımda; ‘Bu havada İyi Parti'nin Hasan Subaşı'ya ihtiyacı yok.Siyasete devam kararı alan Hasan abinin İyi Parti'ye ihtiyacı var mı?Var!..'diye yazmıştım. Yanılmışım, duruma bakılırsa Antalya'nın batısını Hasan Subaşı toparlamış....

* * *

CHP'de seçimlerden sonra en çok konuşulan konu 'Serik hezimeti'...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak'ın ata topraklarında partisini üçüncü sıraya düşürmesine takılan CHP'liler var.

CHP'de bundan sonra böyle devam eder, birbirlerine yerler.

* * *

BAŞKAN TÜREL TUTTURDU

Hiç şüphesiz Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Ak Parti’yi omuzlayıp götürdüler. Bitmek tükenmek bilmez bir enerji.

Alınan sonuçlarda büyük katkıları var.

Bakan Çavuşoğlu'nun basınla buluşması sonrası sohbet ettiğimiz Başkan Türel seçim tahminini o gün birkaç gazeteci arkadaş ile paylaştı.Seçimlerden önce çıktığımız televizyon programı sonrasında da hem Antalya hem Türkiye tahminlerini yineledi. Antalya'da İyi Parti'nin 3 milletvekili çıkartacağını söylediğinde neredeyse orada bulanan arkadaşların hiçbiri katılmamıştı. Amatutturdu.

Türel Ak Parti'nin her iki seçimde de Antalya'da birinci parti çıkacağını, Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda kazanacağını kulağımıza fısıldamıştı.

* * *

Gelelim HDP'ye. Her beş CHP'liden en az birinin desteklediği HDP, CHP'liler sayesinde barajı aşarak meclise girdi. Umarız bu fedakar CHP'lilerinAk Parti'nin meclisteki sandalye sayısının düşmesi ve Erdoğan'ın zayıflaması için verdikleri bu desteğin kıymetini HDP'liler bilir ve siyasi mücadelelerini dağda değil, Meclisin çatısı altında yaparak değerlendirirler.

Yoksa bunun faturasını CHP'liler ödemek zorunda kalır...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres