SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
OSB'de Bahar kazandı, Ak Parti başkanını arıyor
Antalya Ekspres

OSB en hareketli seçimlerinden birini yaptı.

Mevcut başkan Ali Bahar seçimlere iki hafta kala karşısına çıkan Mustafa Alanyalı ile yarıştı ve kazandı. Ortaya çıkan sonuçların tahlilini taraflar kendileri yapacak artık. Biraz üzerinde konuşacaklar gibi görünüyor. Çünkü hayallerle gerçekler ortaya çıktı!..

Ali Bahar, listesinde CHP Milletvekili Çetin Osman Budak'ın oğlu Yiğit Budak'a yine yer verdi. Yiğit Budak, seçim sürecinde sanayiciler arasında en çok tartışılan isimdi. Hatta Bahar'ın gelen tepkiler üzerine Budak'ı listeye almayacağı söylenmişti. Ali Bahar taviz vermedi. Yani yakın dostu Çetin Budak'ın oğlunu harcamadı!..

Belki de Ali Bahar bu duruşu ve Organize’deki yeni kuşak patronlarla kurduğu yakın işbirliğinden kazandı. Çünkü aylardır onlarla sıkı işler yapıyorlardı.

Mustafa Alanyalı'nın aday olması OSB'ye bir hareketlilik ve dinamizm kazandırdı. Aylardır sanayicinin şişkinliğine yol açan birçok konu gündeme düştü. Yani birbirlerine söyleyip de ortaya dökemedikleri... Bundan sonrasını kendi aralarında çözerler.

Burada bir dipnot düşmek istiyorum. Bu şehir kolay kolay lider çıkartamıyor. Kendilerinde bu potansiyeli gören gençler hazırlansınlar. Babalarınız, amcalarınız yani ister ekonominin ister siyasetin dinozorları gün gelecek sahneden inecekler. İşte o zaman, yani milletin karşısına çıktığınızda heyecanınızı ve öfkenizi kontrol etmeyi şimdiden başarın.

Kürsüde olmak bambaşka bir şeydir.

* * *

AK Parti'de ‘Taş’ devri

Ak Parti'de böyle sabah selasını verirler, ikindi namazı gömerler ertesi günü yerine adam ararlar.

İşte 'durmak yola devam' sözündeki mantık budur. Parti boşluk bırakmıyor.

Başka partide olsa kırkı, elliikisi, mevlütü, yası derken bir yıl geçer. Mirasçıların kavgası ise cabası...

Ankara, partinin Akdeniz sorumlusunu görevlendirdi . Adam geldi, belediye başkanları, ilçeler, gençlik, kadın kolları ile görüştü. 'Kimi görmek istiyorsunuz partide. Kim bizim partiyi derler, toparlar. Ağabeylik, arkadaşlık yapar' diye sordu gitti.

Son sözü yine Ankara verecekse de en azından şöyle bir yokladı, gönül aldı. 'Bak sizin fikirleriniz bizim için çok önemli' mesajı verdi.

Kim ne derse desin Ak Parti derli toplu ve düzenli. İçindeki kavgaları da dışarıya vurmamak için olağanüstü çaba gösteriyor. Kendi yaralarını kendileri sarmaya çalışıyor.

İl başkanlığı için isim çok. Eski Milletvekilleri, ilçe başkanları, partililer...

Yoklamada partililer il başkanı olarak görmek istediği üç ismi yazdılar.Dillendirilen isimler partinin büyüğü ya da parti içerisinde hürmet gören isimler.Ama bir isim var ki diğerlerinden daha ön planda çıkıyor.

Ak partililer pek sır vermese de merhum Hamza Taş'ın oğlu Avukat İbrahim Ethem Taş partiyi sırtlanıp götürecek gibi gözüküyor...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres