SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
Samimi siyaset...
Antalya Ekspres

Bu şehirde siyasetini samimi yapan kazanır. Komşusunu tanıyan, ona dokunan, onu seven... Daha doğrusu sevdiğini hissettiren kazanır. Şehirde yaşayanına seçmen, oy veren, kendisini koltuğa taşıyan aracı gibi bakmayan kazanır.

Neden kazanıyor Konyaaltı’nda Muhittin Böcek üst üste seçimleri?

Neden seçim zamanı yaklaştı mı siyasiler aday bulmakta zorlanıyor Konyaaltına?

Neden Konyaaltı’nda hiç kimse kendisine şans tanımıyor eğer karşısında Muhittin Böcek varsa!

Ve neden CHP'nin böylesine sorunlar içinde boğuştuğu günlerde hatta partisi tarafından görevlendirilmişler tarafından yaylım ateşine tutulmasına rağmen hep Muhittin Böcekkazanıyor?

* * *

Hafta sonu bizim çocuklar Kepez Belediyesi’nin çağrısına uyup Dokuma’ya indi.

Akşam Öykü'nün heyecanı görülmeye değerdi: 'Düşünebiliyormusun Baba? 11 bin oyuncak var Oyuncak Müzesinde! Senin zamanında hangi oyuncaklar vardı?”...

Şimdi benim kızımla aramızda yeniden bir çocukluk köprüsü kurmayı başaran Belediye Başkanı Hakan Tütüncü neden kazanıyor Kepez'de?

İçindeki çocuğu hiç öldürmeyen, her zaman içindeki sevgisini çoluk çocuk, büyük, kadın, erkek demeden paylaşan Hakan Tütüncüneden bölgesinin en sevilen insanı?

Neden kırk milletin yuva seçtiği Kepez'de kürdü, lazı, Konyalısı, Burdurlusu, Diyarbakırlısı, Erzincanlısı Hakan Tütüncü diyor?

Neden düğünlerine Hakan Tütüncü katıldığı zaman insanlar mutlu oluyor cenazelerinde acılarını unutuyor?

Neden Hakan Tütüncü hala alternatifsiz?

* * *

Dün ATSO Meclisi eski başkanlarından Menderes Türel'i ağırladı. Hiç kimse birbirine yabancı değil. Türel'in yönetiminden isimler, eski mesai arkadaşları. Başkanlıktan başkanlığa giden süreci birlikte yaşadığı gazeteciler...

Meclis doğal akışı içinde yapıldı. Sonunda da Türel Meclis’e konuştu. Samimi, içten ve herkese yakın.

Şimdi neden tüm anketlerde Menderes Türel çıkıyor?

Neden hala en başarı üç belediye başkanı arasında?

Neden aylardır muhalefetin hedef tahtasında olmasına rağmen, seviyesiz, küstah ve belaltı siyasete maruz kalmasına rağmen Menderes Türel'in alternatifi yok?

Neden muhalefet panikte?

Neden CHP Menderes Türel'e bu kente yaptığı ve yapacağı projeler üzerinden yükleniyor?

Cevap veriyorum; Bu şehirde siyaseti samimi yapan kazanır. Bu kente hizmet eden kazanır. Bu kentin geleceğini düşünen, vatandaşın rahatını huzurunu temin için gecesine gündüzüne katan kazanır. Bu şehrin varoluş sebebinin turizm olduğunu bilip proje üreten kazanır. Bu şehrin yoksulunu, fakir fukarasını dert edinen kazanır. Bu şehirde kimsesizlerin kimi olan kazanır. Sarıp sarmalayan, seven sevgisini hissettiren kazanır.

Ben de bu şehrin çocuğuyum diyen değil.  Bu şehir benim çocukluğum, gençliğim, yaşlılığım, geleceğim diyen kazanır.

İşte, Hakan Tütüncü, Muhittin Böcek ve Menderes Türel bu yüzden kazanıyor. Samimi siyaset yaptıkları için...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres