SON HABERLER :
Altın Portakal özüne dönüyor Şenlikte poster krizi Kaş’ta öğretmen ve öğrenci kampı Büyükşehir üniversite öğrencilerini karşılıyor Yaz Spor Okulu Antalya'yı geziyor
Vatandaş ne diyor?
Antalya Ekspres

CHP ile İYİ Partililer 'Pastanede HDP ile ittifak' görüntülerinin üzerine yattı ama vatandaş bu işbirliği fotoğraflarını beynine kazıdı. Hele üzerine bir de ülkücü olmakla övünen İYİ Partili CHP destekli Doktor Murat'ın HDP'lileri uğurlama merasimi var ki, Kepezli seçmen‘Sen hesap vermezsen biz hesabı sandıkta soracağız'diye yazdı altına..

* * *

Memleketin seçim havasını kokluyoruz. Yüz yüze, öyle telefondan değil. Onlar anlatıyor biz dinliyoruz sonra değerlendiriyoruz. Kimsenin kayığında kürek çektiğimizde yok. Vatandaş ne derse o!..

* * *

Hafta sonu Ak Parti Muratpaşa adayı Gökçen Özdoğan Enç çıktı meydanlara. Bakan Çavuşoğlu'ndan milletvekillerine, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'den ilçe belediye başkanlarına kadar hepsi birlikte Enç'in yanında olduklarını söylediler. Büyük fotoğrafta herkesin yüzü gülüyordu.

Ne var ki geçtiğimiz haftaya damgasının vuran başka bir fotoğraf vardı ki, Antalyalı seçmenin tepkisine neden oldu.

Halının altına süpürmeyelim görüntüleri, ne olmuştu;

'Pastanede ittifak' diye bir haber patladı.

CHP Antalya İl Başkanı ve İl Sekreteri ile HDP'li yöneticiler bir pastanede buluşmuşlar. Bir vatandaşda çekmiş görüntüleri sonra servis etmiş.

Şimdi CHP İl Başkanı Kumbul'a sormuşlar, 'Ne iş?'diye.  O da, “Taziyeden dönüyorduk  il sekreterimiz İlkay Budak'la,'Gel İlkay şurada bir çay içelim'dedim, pastaneye oturduk, tam kalkacaktık ki, eskiden tanıdığım bir siyasetçide oradaymış. Oturduk hep beraber çay/kahve içtik” filan falan...Başkan Kumbul kime taziyeye gittiğini bilmiyor, bu yetmezmiş gibi kiminle oturduğunu da.

Yani görüntülerin açıklamaları havada kaldı.

* * *

CHP'lilerle HDP'lilerin kol kola siyaset yaptığını herkes biliyor. Her CHP'li evden HDP'ye bir oy çıkmadı mı geçtiğimiz seçimlerde.

Birçok CHP'li sosyal medyadan 'Oyum HDP'ye' diye milletin gözünün içine baka baka bağırmadı mı?

İstanbul'a HDP'lilerle kol kola yürünmedi mi CHP'liler?

Dün beraber yürüyenler bugün pastanede de birlikte oturuyorlar. İnkar etmenin bir anlamı yok.

* * *

Gelelim bu haberin arkasından CHP Kepez Belediye Başkan Adayı eski ülkücü yeni İYİ Partili Dr. Murat Dinç'in çıkan görüntülerine. HDP'lileri bir benzin istasyonunda bu kez iki CHP'li ile birlikte Doktor Murat uğurluyor!..

İşte bu görüntülerden sonra yani CHP-İYİ Parti ittifakına bir de HDP'lilerin katılmasına, hiç kimse 'Ne var bunda' diyemiyor. Şehit vermiş Kepezliler, bu kirli ittifak fotoğraflarını içlerine sindiremiyor.

Hiç kimse ideolojilerinde birbirini reddeden bu partilerin yakınlaşması ve ortaklıklarını tasvip etmiyor. Bu fotoğraftan hem İYİ Parti’nin kalan(!) tabanı hem de birçok CHP'li memnun değil. Kısaca, bu haber HDP'li seçmene mesaj mı gibi değerlendirilmeye çalışıldıysa da, mesajı alan almış;

Diyorlar ki; Biz bu memleketi seveni de biliriz ihanet edeni de!..

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres