SON HABERLER :
Diş Hekimliği Fakültesi, mezunlarını verdi Çevreci Komşu Kart, sağlık hizmetinde de kullanılacak Kumluca Devlet Hastanesi, 2023 yılında hizmete açılacak Otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Finikeliler, Cumhuriyet Meydanı’na kavuşuyor
Veda seremonisi
Antalya Ekspres

Önce direkt konuyu söyleyeyim, Antalya Ekspres'i bugün itibariyle yol arkadaşım Uğur Keskin'e devrediyorum.

2004 yılında kapısından içeri girdiğimde de o vardı çıkarken de... Yani sevgili Keskin Ekspres'i tanır, ruhunu bilir. Bu gazetenin marka olmasında ciddi emekleri vardır. Onun Ekspres'in yeniden tasarlanmasında koyduğu kurallar benim zamanımda da devam etmiştir, çünkü gazetecilik adına doğrudur.

İşte bu yüzden içim rahat ve huzurluyum.

Uğur Keskin başarılı bir gazetecidir. Bir meslektaş olarak değil bir dost olarak da ekonomik krizleri birlikte yönettik. İyi kötü günleri birlikte yaşadık.

Biliyorum ki...

Antalya Ekspres, Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda, yurtsever, milliyetçi, çağdaş, haktan ve haklıdan yana yayın politikasını sürdürecektir. Antalya Ekspres'in onunla daha da ileri gideceğine olan inancım tamdır.

Bu gazetenin yaşaması için birçok kişi maddi ve manevi bedeller ödedi. Cevat Alp Abi, Hüseyin Demirtaş ve ben...37 yaşındaki Antalya Ekspres'in 16 yılında ben varım.

Mesleki bir kaderin cilvesiydi Antalya Ekspres. Sonra inandığımız şeyler için mücadele verdiğimiz bir kaleye dönüştü. Yaşamak zordur yerel gazetecilikte, bolca şans gerekir insana. Kimse benden daha iyi bilemez, çünkü tam kırkbeş yıldır bu serüvenin içindeyim.

Ve nihayet 1975 yılında Yeni Konya Gazetesi'nde başladığım yazılı basın hayatımı, 2020 yılında Antalya Ekspres Gazetesi’nde sonlandırıyorum.

Yanlış anlaşılmasın mesleği bırakmıyorum. Bakın biz illa gazete gazete derken dünya başka bir yerlere gitti. Farklı içerikler üzerinden farklı düşünme biçimleri, bunları anlatma şekilleri çıktı. Dijital dünyada kendime yeni bir mecra yaratabilirim. Ya da çağrılmadığım basın toplantılarına gidip en başköşeye oturur, hiçbir gazeteciye soru sorma şansı tanımadan kırk soru sorarım. Fotoğraf karelerinde asıl oğlanın yanı başına kurulurum. Yahu ben böyle on yıl daha aranızda geçinir giderim.

Şaka bir tarafa belki de bizim camianın ağabeyliğine talip olurum, hem gencinin hem bu meslekteki yaşlı kurtların halinden anlayan. Oturur eskileri konuşuruz, gazeteciliğin geleceğini filan.

Şimdilik hoşçakalın. Antalya Ekspres Uğur Keskin'e emanet. Uğur da, Antalya Ekspres de siz sevgili okurlarımıza...

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found