SON HABERLER :
Alanyaspor-Denizlispor: 3-2 CHP Antalya İl Başkanı Bayar görevden alındı Antalya'da otelde korona virüs tedbirleri unutuldu      Ekipler kaçak avcılara göz açtırmıyor  Başkan Böcek aylar sonra ilk kez mecliste
Beşiktaş’ı üzmedi
Antalya Ekspres

Oyun planını mücadeleye ve katı savunma şekline dönüştüren Ersun yanal, Beşiktaş karşısında ise bu oyun planını bir üst kademeye çıkararak, neredeyse elindeki tüm savunmacıları sahaya sürerek Beşiktaş karşısına çıktı.

Beşiktaş’ın özellikle kanat ataklarındaki etkinliğini azaltmak isteyen Ersun Yanal, savunma ağırlıklı oyuncular Bünyamin Balcı, Veysel Sarı, Naldo, Kudriashov, Omar Imeri  ve Eren Albayrak’ı ilk 11’de sahaya sürmeyi tercih etti.

Savunma bloğunu bu oyuncular ile kuran kırmızı beyazlılar, topu rakibe bırakarak da kontrataklar ile rakip kalede gol aradı.

Bu plan da özellikle ilk yarıda tam anlamıyla tuttu ve kırmızı beyazlı ekip soyunma odasına 1-0 önde girdi. Rakibe pozisyon ve Beşiktaş’ın oyun temposunu yükseltmesine izin vermeyen Antalyaspor, rakip kaleye ilk gittiği atakta da golü buldu.

İkinci yarıya ise Beşiktaş tempo arttırarak başladı.

Ancak Beşiktaş’ın bu temposu yine pozisyon bulmasına engel olurken, bu kez de sahneye maçın hakemi Alper Ulusoy çıktı.

Veysel Sarı’ya gösterilen kırmızı kart, tamamıyla uydurma bir karttır. 

Veysel’in avantajlı olduğu bir pozisyonda arkasında olan rakibe faul yapması kadar saçma bir karar olamaz.

Özellikle böyle bir ikili mücadelede avantajlı olan oyuncuya kart göstermek ise tamamıyla kötü niyetle anlatılabilir.

Bu pozisyonda eli kırmızı kartına giden Alper Ulusoy’un, De Souza’nın Hakan’ın yüzüne attığı dirseğe ise bırakın kırmızı kartı, faul dahi vermemesi niyetinin ne olduğunu açık ve net bir şekilde ortaya koymuştur.

Sonuç olarak Antalyaspor’un Beşiktaş karşısında 10 kişi kalmasına karşın ortaya koyduğu mücadele ve disiplinli futbolu alkışı hak ediyor.

Alper Ulusoy için ise son dönemin moda deyimiyle ‘Beşiktaş’ı üzmedi’ diyebiliriz…

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found