SON HABERLER :
Manavgat'ta satılık 454 m2 arsa İcradan satılık 2+1 daire Muratpaşa'da satılık 3+1 daire Antalyaspor yenilmiyor! Alanyaspor deplasmandan galip ayrıldı
Ah bir de golcü olsa
Antalya Ekspres

Kim ne desin; Antalyaspor bu ligin en disiplinli ve sahada ne yaptığını en iyi bilen takımı.

Tam bir teknik direktör takımı.

Bir hafta boyunca antrenmanlarda çalışılan taktiği 90 dakika boyunca sahada uygulayan, asla konsantrasyonunu bozmayan, oyun disiplinine hakim bir Antalyaspor yarattı Ersun Yanal.  

Hatta artık ‘Antalyaspor taktiği’ terimi bile oluştu.

Özellikle deplasmanda sahaya çıkan takımlar, Antalyaspor gibi bir futbol ortaya koymaya çalışıyor.

Antalyaspor, Gaziantep karşısında da aynı oyun disiplini ile sahaya çıktı.

Önceliği savunma oldu, hızlı kontrataklarla da rakip kalede gol aradı.

Özellikle maçın ilk yarısında, Amilton ve Orgil ile de öne geçme fırsatları yakaladı.

Antalyaspor’da zincirin en zayıf halkası da Orgil gibi duruyor.

İnanılmaz gayretli, istekli, çok koşan, mücadele eden bir oyuncu ancak yakaladığı pozisyonları değerlendirme konusunda ise bir o kadar başarısız.

Zaten Orgil, bu mücadeleci ve istekli futbolunun yanında biraz da gol yollarında başarılı olsa, şuan Antalyaspor çok daha üst sıralarda yer alabilirdi. Ya da Orgil yerine, oynadığı oyun ve attığı goller ile tadı damağımızda kalan Doukara bu takımda olmuş olsa Antalyaspor şuan 40 puanın üzerinde yer alabilirdi.

Antalyaspor’un mevcut oyunun tek eksik yanının golcü olduğunu düşünüyorum.

Savunma anlamında çok iyi bir Antalyaspor varken, hücum anlamında ise yakaladığı fırsatları gole çeviremeyen bir Antalyaspor izliyoruz.

Ersun Yanal, Hatayspor maçında 6 gol yiyen takıma nasıl bir dokunuş yapıp, gol yemeyen takım haline getirdiyse, ilerleyen haftalarda gol sorununu çözen bir Antalyaspor da yaratabilir.

Kazanmak için bu sorunu da çözmek zorundayız…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres