SON HABERLER :
Alanyaspor-Denizlispor: 3-2 CHP Antalya İl Başkanı Bayar görevden alındı Antalya'da otelde korona virüs tedbirleri unutuldu      Ekipler kaçak avcılara göz açtırmıyor  Başkan Böcek aylar sonra ilk kez mecliste
Alınan her puan önemli
Antalya Ekspres

Beşiktaş maçı, Antalyaspor için hem psikolojik anlamda hem de fiziksel olarak zor geçmişti.

Çarşamba-Pazar’ oynamak futbolcuları ciddi anlamda olumsuz etkiliyor.

Bu durumdan kadro derinliği olan takımlar dahi olumsuz etkilerken, Antalyaspor gibi sakat futbolcusu fazla ve kadro zenginliği olmayan takımların ise etkilenmemesi mümkün değil.

Antalyaspor için de, Beşiktaş maçı gibi zor ve sert geçen bir karşılaşmanın ardından, Denizlispor karşısında zor bir 90 dakikanın bekleyeceğini bekliyordum.

Karşılaşma tam da beklediğim gibi başladı.

Eren’in hatası ile gelen Denizli’nin golü, Hatayspor maçından beri geriye düşmeyen Antalyaspor’un nasıl bir oyun şekline döneceğini merak etmemize neden oldu.

Orta sahada Nuri’nin olmaması, sağ bekte Imeri’nin aksaması, Bünyamin’in yerini yadırgaması, Orgil’in ise iyi niyetli ama verimsiz olması Antalyaspor’un hücumda istediği oyunu ortaya koyamamasına neden oldu.

İlk yarıda sadece Fredy’nin hareketli olması da Antalyaspor’a yetmeyince kırmızı beyazlı takım soyunma odasına 1-0 yenik gitti.

İkinci yarıya ise hoca Doğukan hamlesi ile başladı.

Doğukan’ın orta alandaki hareketliliği ise Antalyaspor’un rakip kaleye daha fazla gitmesine ve topun tek hakimi olmasına neden oldu.

Antalyaspor topun hakimiyetini elde ettikçe, kazanmaktan başka çaresi olmayan Denizlispor’un ise paniklemesine neden oldu.

Ve Denizlispor ceza sahası önüne inen uzun topta, rakip defans oyuncuları hata yapınca Gökdeniz’in fırsatçılığı ile kırmızı beyazlı takım sahada eşitliği yakaladı.

Ceza sahası içerisine gelen bu tarz toplar, çok tehlikelidir.

Özellikle top yere çarptı mı, çok daha tehlikeli bir hale gelebilir, hatta rakip takım için adeta bir bombaya dönüşebilir.

Böylesine bir topta, genç olmasına karşın, takipçiliğini ve fırsatçılığını gösteren Gökdeniz’i kutlamak gerekiyor.

Sonuç olarak; dün Antalyaspor’un özellikle ilk yarıdaki oyununu beğenmedim.

Sahada, dağınık, yorgun ve konsantrasyon bakımından eksik bir Antalyaspor vardı.

Ancak böyle bir dönemde, eksik futbolcunun çok olduğu, Beşiktaş gibi zor bir karşılaşmadan 3 gün sonra bu maça çıkmak kolay bir şey değildir.

Dün belki sahadan belki galibiyet ile ayrılamadık ancak bu ligde alınan her puan son derece önemlidir.

Hele ki yenilmezlik serisini sürdürmek belki de çok daha önemli.

 

 

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found