SON HABERLER :
Alanyaspor-Denizlispor: 3-2 CHP Antalya İl Başkanı Bayar görevden alındı Antalya'da otelde korona virüs tedbirleri unutuldu      Ekipler kaçak avcılara göz açtırmıyor  Başkan Böcek aylar sonra ilk kez mecliste
Amatörlere destek verin!
Antalya Ekspres

Türkiye’de futbol mali anlamda çok büyük bir kriz yaşıyor.

Ülkenin en büyük şirketlerinden birisinin sahibi olan işadamı ve aynı zamanda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç bile yapmış olduğu açıklamada, büyük kulüplerin satılmasından yana olmadığını ancak ekonomik durumun bunu zorunlu hale getirebileceğini ifade etti.

Yani Türk futbolundaki süreç buna doğru gidiyor.

Futbolun zirvesinde dahi böylesine bir kriz varken, alt liglerde neler oluyor varın siz düşünün.

Hele ki, amatörlere girseniz, çıkmanız mümkün değil. Pazartesi günü Kanal V’de yayınlanan Spor Aktif programına amatör kulüplerin temsilcileri konuk oldu.

Gerek bu program, gerekse dün Ekspres Gazetesi’nin spor sayfasının manşetinde çıkan ‘Amatörlere destek olun’ başlıklı haber ciddi anlamda ses getirdi. Arayanlar, tebrik edenler, mesaj atanlar. Hepsine çok teşekkür ediyorum.

***

Gelelim amatörlerin sıkıntılarına…

Amatör ligler pandemiden dolayı başlatılamıyor.

Korona amatör ligleri vurmuş durumda.

Bu işten evini geçindiren futbolcuların, teknik direktörlerin, hakemlerin olduğu Bal Ligi de başlamış değil.

Yani bu ligde mücadele eden ve yaptığı işten kazandığı para ile evini geçindirmeye çalışan futbolun bu unsurları, perişan olmuş durumdalar.

Diğer yandan alt liglerde mücadele eden genç futbolcular var. Hepsi 8 aydır beklemede. Antrenman yapamıyorlar çünkü liglerin ne zaman başlayacağı meçhul.

Peki böyle nereye kadar gidecek? Belki de şuan sırf liglerin başlamamasından dolayı geleceğin yıldızı olabilecek bir jenerasyonu kaybedeceğiz.

Bu belirsizlikte, belki de çok yetenekli çocuklar futbolu bırakacak. Kaldı ki; 8 aydır sahaya çıkmayan, antrenman yapmayan gelişim çağındaki bu çocukların kaybettiği zamanın telafisi nasıl olacak bunu kimse bilmiyor.

Yukarıda her şey güllük gülistanlık gibi görünse de, ne yazık ki aşağıya indikçe sorunlar daha da büyüyor.

Ve en önemlisi de bu sorun yumağı halindeki çıkmazların içinde, tüm imkansızlıklara rağmen spor yapmaya çalışan, sporcu yetiştirmek için gayret eden, bu işe emekli maaşını dahi harcamayı göze alan sporcu dostları da var.

Tek amaçları ise Türk futboluna bir isim dahi olsa kazandırabilmek.

Tek istedikleri ise bu kadar sorunun ve çıkmazın içerisinde, birazcık da olsa destek görebilmek.

Emekli maaşını antrenman sahalarına ödeyerek o çocuklara spor yaptıran, zor şartlar altında aç ve susuz bir şekilde saatlerce deplasmanlara giden, gece geç saatlerde antrenman yapmaya çalışan tüm cefakar amatör kulüp hocalarına, yöneticilerine, başkanlarına ve futbolcularına yani kısacası tüm paydaşlarına selam olsun.

İnşallah tüm sorunlar en kısa zamanda çözülür ve amatörlere hak ettikleri desteği veren bu kentte amatör dostu insanlar da çıkar.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found