SON HABERLER :
Alanyaspor-Denizlispor: 3-2 CHP Antalya İl Başkanı Bayar görevden alındı Antalya'da otelde korona virüs tedbirleri unutuldu      Ekipler kaçak avcılara göz açtırmıyor  Başkan Böcek aylar sonra ilk kez mecliste
Dışarıda aramaya gerek var mı?
Antalya Ekspres

Antalyaspor bugün Kasımpaşa ile karşılaşıyor.

Teknik direktörsüz, moralsiz ve önemli oyuncularından yoksun sahaya çıkacak olan Antalyaspor, İstanbul’dan puan veya puanlarla dönmek istiyor.

Kolay bir maç olmayacak.

Özellikle bu karşılaşmanın enteresan tarafı ise her iki takımın da teknik direktörü ile yollarını ayırmış olması.

Kasımpaşa maçının ardından yeni teknik adam açıklanacaktır.

Çünkü milli maç arası giriyor, yeni gelecek olan teknik adam da milli maç arasında takımı tanıma fırsatı yakalayacak.

Diğer yandan ise kırmızı beyazlı yönetim, teknik direktör arayışlarına devam ediyor.

Yeni gelecek olan teknik adamın yanına mutlaka Antalyaspor’u tanıyan bir antrenör yer almalı diye düşünüyorum.

Geçmişte Antalya bunu başarmıştı.

En büyük krizlerin yaşandığı, büyük beklentiler içerisinde kente gelen teknik adamların arkasına bakmadan kaçtığı dönemlerde; bu kentte sadece elini değil, bedenini taşın altına koyan ve başarıyı yakalayan hocalar vardı.

Bu kentten Orhan Gülmez gibi, Metin Ünal gibi, Ümit Turmuş gibi, Fikret Yılmaz gibi, Tayfun Türkmen gibi teknik adamlar çıktı. Hatta dahası Adnan Gülek gibi bir Antalyaspor efsanesi de kulüpte görev yapıyor.

Geçmişte bu kent, Antalyaspor’u; Orhan Gülmez’e, Metin Ünal’a emanet etme cesaretini gösterdiyse bugün de aynısını yapabilir.

Dışarıdan ‘Ya tutarsa’ diyerek bir teknik adam geleceğine, içimizden çıkmış, kentin ve Antalyaspor’un dinamiklerini bilen bir teknik adam ile yola devam etmek çok daha doğru olabilir.

Örneğin; Antalyaspor camiası içerisinden çıkan isimlerden oluşacak bir teknik kadro, takımın başına getirilebilir.

Bu risk olarak görülüyorsa da, yeni gelecek olan hocanın yanına mutlaka Antalyaspor’u tanıyan, bilen bir antrenör yerleştirilmelidir.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found