SON HABERLER :
Bakanlıktan stadyuma 12 milyonluk yatırım Şiddet görmeden yaşamak istiyoruz Antalya’da kadın olmak ve Antalya için öneriler… Çoban Kader'in hayali milli takım forması Büyükşehir Finike'de sulama kanalları etrafına duvar örüyor
Galibiyet Ersun Yanal’ındır
Antalya Ekspres

Önce Hatayspor mağlubiyeti, sonra Podolski krizi, ardından Galatasaray karşılaşması ve Fatih Karagümrük maçı, gerek Antalyaspor için gerekse Ersun Yanal için zor bir dönem oldu.

Çünkü çok ağır bir mağlubiyetin ardından üst üste gelen krizleri yönetmek kolay bir iş değildir.

Ersun hoca öncelikle Galatasaray deplasmanında sosyal medya paylaşımı nedeniyle büyük tepki çeken Podolski’yi yedek kulübesine çekti.

Hem Podolski, hem de Nuri aynı anda 11’de sahaya çıkmamalı diyenlerin ne kadar haklı olduklarını da Galatasaray maçındaki Antalyaspor’un temposu ve mücadeleci yapısıyla gördük.

Galatasaray maçının ardından yazdığım yazıda, Ersun Yanal’ın Galatasaray maçında bir puan için sahaya çıktığını, Karagümrük maçı için ise mutlak 3 puanın hesaplarını yaparak sahaya çıkacağını belirtmiştim.

Aynen de beklediğim gibi oldu ve Ersun Yanal dün sahaya mutlak 3 puan için çıktığını 90 dakika boyunca ortaya konulan futbol ile gösterdi.

Antalyaspor’un oyun planı, top rakipteyken iyi savunma, kazanılan toplarla da Amilton ile hücuma hızlı çıkmak oldu.

Bu taktik de gayet iyi tuttu.

Amilton performansı ile ancak tekme ile durdurulabilirken, Antalyaspor da zorlu karşılaşmadan 3 puanı hanesine yazdırmayı başardı.

Alınan 3 puan ise son derece önemli. Çünkü artık haftalar ilerliyor.

Bu karşılaşmadan alınacak kötü bir sonuç, Antalyaspor’u ligde sıkıntıya sokabilirdi.

Bundan dolayı altın değerinde bir 3 puanı hanemize yazdırdığımızı düşünüyorum.

Bugünkü galibiyetin baş mimarı; Podolski krizini iyi yöneten, 6-0’lık sonucun ardından takımı mental anlamda toparlayan Ersun Yanal’dır.

Tebrikler…

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres