SON HABERLER :
Diş Hekimliği Fakültesi, mezunlarını verdi Çevreci Komşu Kart, sağlık hizmetinde de kullanılacak Kumluca Devlet Hastanesi, 2023 yılında hizmete açılacak Otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Finikeliler, Cumhuriyet Meydanı’na kavuşuyor
Kombine ve taraftarlık
Antalya Ekspres

Süper Lig’de yeni sezon 5 Ağustos’ta başlayacak. Yeni sezonun başlamasına 1,5 aydan daha kışa bir zaman kaldı.  Bazı takımlar sezonu açtı, bazıları ise önümüzdeki haftadan itibaren yeni sezon hazırlıklarına başlayacaklar.

Haziran ayının sonuna gelmemize karşın havalar aşırı sıcak değil.  Bu da şu demek oluyor ki, Ağustos ayı Antalya’da çok sıcak geçecek.  Yani 5 Ağustos tarihinde Antalya’da yüksek nem ve aşırı sıcaklar altında karşılaşmalar oynanabilir.

Diğer yandan Antalyaspor henüz sahaya inmemesine karşın önümüzdeki sezonun kombineleri satışa çıkardı.

Soner Aydoğdu ve Alperen transferlerinin yanı sıra savunmaya da Ömer Torak hamlesini bekliyoruz.

Antalyaspor’da bundan sonraki hedef ise mevcut kadroyu korumak olacaktır.

Önümüzdeki sezon deplasman yasağı da kalkarken Antalyasporlu futbolcular deplasmanda da artık yalnız kalmayacaklar.

Yaklaşık 2 yıldır deplasman tribünlerinden uzak kalan Antalyaspor taraftarı önümüzdeki sezon her deplasmanda yerini alacak ve takımını destekleyecektir.

Gelelim iç saha maçlarına.

Geçtiğimiz sezon gördük ki Antalyaspor’un ortalama iç saha seyircisi 10-12 bin kişi civarında.

Ancak takım iyi futbol oynayıp, kaybetmeme serisi yakalayınca seyirci sayısında da bir artış gözlendi.

Özellikle son haftalara doğru oynanan Konyaspor ve Galatasaray maçlarında 20 bin seyirci rakamına ulaşıldı.

Önümüzdeki sezon da şayet hedef Avrupa olacaksa mutlaka 20 bin kişi ortalamayı yakalamamız gerekiyor.

Burada da en önemli nokta kombiler.  Kombine satışını etkileyen en önemli şey transferdir.

Kombine satışlarının biraz ağırdan gittiğini duyuyorum. Özellikle Fernando’nun geleceğinin belirsizliğini koruması kombine satışlarını da etkilemiş olabilir.  Ancak Antalyaspor taraftarı üzerine düşeni yapmalı ve kombinesini almalıdır. Başkan Aziz Çetin daha önce kurumlara toplu kombine satışı yapılmayacağını açıklamıştı. Bu da son derece önemli. Çünkü toplu kombine satışlarında ne yazık ki o kurumlarda kombine alan kişiler maçlara gelmiyor yada maç seçiyorlardı.

Avrupa hedefi istiyorsak mutlaka maddi anlamda kulübe destek olmak zorundayız. Yoksa bugünkü mali şartlarda ayakta kalabilmek çok kolay değil. Taraftar olmak da bunu gerektirir…

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found