SON HABERLER :
Bakanlıktan stadyuma 12 milyonluk yatırım Şiddet görmeden yaşamak istiyoruz Antalya’da kadın olmak ve Antalya için öneriler… Çoban Kader'in hayali milli takım forması Büyükşehir Finike'de sulama kanalları etrafına duvar örüyor
Maçın kazananı…
Antalya Ekspres

Ligde takvim sıkıştıkça, takımlar daha bir zorlanmaya başladı. Çünkü neredeyse, bir sonraki maç için taktik antrenman dahi yapamadan sahaya çıkmak zorunda kalabiliyorsunuz. Özellikle ağır bir yenilginin ardından bir sonraki maça çıkmak çok daha zor hale gelebiliyor. Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal da işte bu zorluğu çeken teknik adamların başında geliyor. Çünkü Hatayspor karşısında alınan ağır yenilginin ardından, futbolcuları yeniden kafa olarak toparlayabilmek kolay değildir. Özellikle Galatasaray gibi bir takımın karşısında sahaya çıkıyorsanız, işiniz biraz daha zordur. Ersun Yanal da Galatasaray karşısına öncelikli hedefi yenilmemek olarak çıktı. Çünkü Hatay karşısında alınan farklı sonucun ardından, Galatasaray karşısında da alınabilecek farklı bir yenilgi Antalyaspor’da taşları yerinden oynatabilirdi. Bu yüzden Ersun Yanal sahaya 6-3-1 formatında dizilerek, önceliği savunma olan, oyun disiplininden hiç kopmayan bir takım çıkardı. Topun hakimiyeti Galatasaray’da olmuş olsa bile sahada santrafor eksikliğinden kaynaklı olarak bir türlü Antalyaspor kalesinde istediği pozisyonları üretemediler. Hatta karşılaşma sabaha kadar oynansa, Galatasaray’ın Antalyaspor’a gol atabilecek ne oyun planı, ne de gücü vardı. Antalyaspor ise önceliği gol yememek olarak çıktığı maçta, adeta hücumu unuttu. Maçı içerisinde Erdal ağabey (Atılgan) ile konuştuk. Bir tespitini benimle paylaştı. Erdal ağabey bana “Gökdeniz ile Amilton yer değiştirmeli. Çünkü Amilton Antalyaspor’un en hızlı oyuncusu. Marcao da sarı kart ile oynuyor. Amilton onun karşısında oynarsa ve biz oradan hücum yapabilirsek, ya gol buluruz yada Marcao’nun oyundan atılmasını sağlarız” demişti. Bende kendisine katıldığımı söylemiştim. Açıkçası ben Galatasaray’ın 10 kişi kalmasının ardından, Antalyaspor’un biraz daha golü düşünen bir oyuna dönmesini bekliyordum. Ancak Ersun Yanal planı doğrultusunda işleyen sistemi bozmadı hatta Gökdeniz ve Amilton’un kanatlarını da değiştirmeyi aklına getirmedi. Ve 1 puana razı oldu. Elbette kaybedilmiş bir karşılaşma olsa, bunu çevirebilmek çok zor olacaktı. Ben Ersun hocanın Galatasaray karşısında risk almak istemediğini, kazanma planını ise Karagümrük maçı için hazırlayacağını düşünüyorum. Böylesi bir dönemde İstanbul’dan puan ile dönmek son derece önemli. Benim için hepsinden daha önemlisi ise 90 dakika boyunca ortaya konan mücadele ve Hatay karşısında çok kötü olan oyun disiplininin Galatasaray karşısında tam konsantrasyon ile ortaya konmasıydı. Bu oyunun üzerine koyabilir ve işin hücum kısmını da yapabilmeyi becerirsek farklı şeyleri konuşabiliriz. Bana göre Galatasaray maçının kazananı ise kafasında işlediği oyun planı tutan Ersun Yanal olmuştur.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres