SON HABERLER :
Alanyaspor-Denizlispor: 3-2 CHP Antalya İl Başkanı Bayar görevden alındı Antalya'da otelde korona virüs tedbirleri unutuldu      Ekipler kaçak avcılara göz açtırmıyor  Başkan Böcek aylar sonra ilk kez mecliste
Şapkadan tavşan çıkardı
Antalya Ekspres

Antalyaspor, Süper Lig’in en çok konuşulan takımlarından birisi haline geldi.

2021 yılında hiç mağlubiyet almayan Avrupa’daki 7 takımdan birisi olan, ligde ise 11 maçtır yenilmeyen, Türkiye Kupası’nda yarı finale yükselmeyi başaran Antalyaspor’un çok konuşulmasının nedeni ise yenilmemesi değil, sahadaki oyun dizilişi ve savunma futbolu.

Futbolu çirkinleştirdiği gerekçesi ile eleştirilen Ersun Yanal ise ‘Savunma yapmak kazanmak içindir’ diyerek kendisine yöneltilen eleştirilere de net olarak cevabını verdi.

Davulun sesi uzaktan hoş gelir.

İstanbul’dan, oturduğunuz yerden Antalya’yı, Antalyaspor’u eleştirmek işin en kolayıdır.

Ersun Yanal, Antalyaspor’da öyle önemli bir işe imza atıyor ki, eleştirmek yerine takdir etmek ve alkışlamak gerekiyor.

Çünkü,  Antalyaspor’un elinde geniş bir kadro yok.

Savunmada Ersan, Veysel ve Naldo’dan ikisi yada sol bekten devşirme Fedor Kudrıashov oynarken, Bahadır ise uzun süreli bir sakatlık geçirdi.

Orta alanda ise Fredy, Hakan, Nuri ve Doğukan’dan başka bir alternatif bulunmuyor.

Ufuk’un da uzun zamandır sakat olduğunu düşündüğümüz zaman Ersun Yanal orta saha üçlüsünü bu 4 oyuncu arasında değiştirerek kurmak zorunda kalıyor.

Diğer yandan Ersun Yanal’ın en çok sıkıntı çektiği bölgelerden birisi de hücum hattında yaşanıyor.

Amilton, Gökdeniz, Podolski, Orgil, Sidney Sam ve uzun bir sakatlık dönemi geçiren Serdar ve Drole bu bölgenin oyuncuları.

Amilton’un golcü özelliğinin olmaması, Podolski ve Sam’in formsuzluğu Serdar ve Drole’nin tam anlamıyla hazır olmaması, Orgil’in ise bu sezon 1 golde kalması nedeniyle Ersun Yanal gol yollarında ciddi sıkıntı yaşıyor.

Böyle bir kadro ile Çarşamba-Pazar mücadele edebilmek hem de pandemi şartlarında, şapkadan tavşan çıkarmak değil de nedir.

Sadece isimler üzerinden yola çıkarak Antalyaspor’un oyununu eleştirirseniz yanılırsınız.

Kadro derinliğini iyi analiz edip, günümüz şartlarını da ortaya koyduğunuzda Ersun Yanal’ın aslında ne kadar büyük bir iş başardığını daha iyi anlayabilirsiniz.

Kaldı ki; Antalyaspor’un ne federasyonda, ne Merkez Hakem Kurulu’nda, ne de kurullarda herhangi bir lobisi de bulunmuyor.

Yani işin özü; Ersun hocayı ve Antalyaspor’un oyununu eleştirmek yerine ligde 11 maçtır yenilmeyen, kupada yarı finale kalan ve bunu dar bir kadro ile başaran Ersun Yanal’ı alkışlamak daha doğru olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found