SON HABERLER :
Alanyaspor-Denizlispor: 3-2 CHP Antalya İl Başkanı Bayar görevden alındı Antalya'da otelde korona virüs tedbirleri unutuldu      Ekipler kaçak avcılara göz açtırmıyor  Başkan Böcek aylar sonra ilk kez mecliste
Seferberlik…
Antalya Ekspres

Antalyaspor’da Öztürk ailesinin başkanlığını bırakmasının ardından başlayan süreç devam ediyor. 9 Şubat tarihinde yapılması gereken genel kurul, aday çıkmamasının ardından 23 Şubat’a ertelendi. Şuana kadar da Antalyaspor başkanlığı için adaylığını açıklayan bir isim çıkmadı.

23 Şubat tarihinde çıkar mı?

Aslında o da bir soru işareti.

Öztürk ailesinin başkanlığı bırakırken yaptığı açıklamaların ana noktası, kentte yalnız bırakılmalarıydı.

Geçtiğimiz yıl galibiyet başına TFF’den 3 milyon TL’nin üzeninde bir gelir elde edilirken, bugün 21 takımla birlikte bu gelir 2.2 milyon liraya düştü.

Diğer yandan pandemi nedeniyle maçların seyircisiz oynanmasının ardından kombine ve bilet satışı gibi gelirler de elde edilemedi.

Reklam ve sponsorluk gelirleri düştü.

Bir de kentin dinamiklerinden destek gelmeyince Öztürk ailesi devamlı olarak cebinden finanse etmeye çalıştı. O da bir yere kadar.

Antalyaspor’a katkı sağlaması için bir gece düzenlenmesi kararlaştırılmıştı ancak kimseden destek verilmeyince bu gece dahi yapılamadı.

Öztürk ailesinin başkanlığı bırakmasının ardından ise Mustafa Yılmaz elini değil vücudunu taşın altına koydu ve Antalyaspor için yeni bir süreci başlattı.

Bugüne kadar da kentin dinamikleri, kanaat önderleri, STK’lar ile fikir alışverişinde bulundu.

Yetmedi, takımla tüm deplasmanlara gitti, antrenmanları takip etti.

Yani camiada ‘Kulüp başkansız kaldı’ imajı çizilmesine asla izin vermedi.

Ancak dün yapılan toplantıdaki izlenimim Fikret Öztürk gibi Mustafa Yılmaz’ın da bu süreçte yalnız bırakıldığı oldu.

Antalya gibi bir kent için bu çok büyük bir ayıptır.

Antalyaspor bu kentin en büyük markası, hepimizin ise ortak noktasıdır.

Bundan sonraki süreçte ise özellikle bu kentin dinamiklerinin hareket geçmesi ve Antalyaspor için seferberlik ilan etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu kentteki herkes taşın altına elini koymalıdır.

Sosyal medyadan twit atmakla, Antalyaspor fotoğrafı paylaşmakla bu işler yürümez.

Antalyaspor zor bir dönemden geçiyor. Ve bu dönemde içinde Antalyaspor sevdası olanların öne çıkması ve Antalyaspor’un menfaatleri doğrultusunda gerekeni yapması gerekir.  Lafla, sözle değil, projelerle, maddi kaynak yaratarak destek verilmelidir.

Antalyaspor’un gerek şuan ki mali yapısı gerekse ligdeki durumu itibariyle bir değil, birden çok başkan adayının çıkıyor olması gerekiyordu.

Şunu da belirtmeden geçmeyelim, bazen bizi m de kulağımıza ‘Başkanlığı düşünüyor ama ya Öztürk ailesi 700 milyon lirayı öremezse’ şeklinde tereddütleri olan kişilerin olduğu bilgisi geliyor.

Fikret Öztürk yakın çevresine “Biz görevimizi yerine getirdik. En son futbolculara dağıtılması gereken 1.4 milyon Euro maaşları da ödedik. Bizim dönemimizde yapılan ve taahhüt ettiğimiz borcu da ödeyeceğiz. Bundan kimsenin en ufak bir şüphesi de olmasın. Antalyaspor için bundan sonrasında da desteğimiz devam edecek” dediği belirtiliyor.

Bana göre Fikret Öztürk’ün bu sözleri Antalya’da bir çok insanı başkanlık konusunda cesaretlendirecektir.

Artık sözde ve özde Antalyasporlu olanları görme zamanı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found