SON HABERLER :
Konyaaltı Sahili'nde güneşlenen tek turist MEST Projesi en çok çocukları sevindiriyorlar Büyükşehir, İsmail Baha Sürelsan'ı anıyor Fırtına seralara zarar verdi Aynı gün hayatını kaybeden ikiz kardeşler toprağa verildi
Serik’te neler oluyor?
Antalya Ekspres

Geçtiğimiz yıl ligde fırtına gibi esen ve sezon sonunda ise bir üst lige çıkmayı başaran Serik Belediyespor’da son dönemde ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Serik Belediyespor yönetimi geçtiğimiz ay bir açıklama yayınlayarak istifa ettiğini duyurdu.

Hatta basına geçilen bilgilendirmede ise şu ifadeler kullanıldı; “Bu süreçte 16 Ekim 2020 tarihinde ve 11 Aralık 2020 tarihlerinde; Serik Belediyespor kulübü olarak olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirmek için yapmış olduğumuz başvurular bakanlık yazısına istinaden reddedilmiştir. Göreve geldiğimiz günden itibaren Serik Belediyespor Kulübü'nün, teknik heyetlerin ve futbolcuların tüm ihtiyaçlarını var gücümüzle ve olağanüstü bir çabayla karşılamaya çalıştık. Puan tablosundan da anlaşılacağı üzere takımımız bir üst lig için en iddialı takımlar arasındadır. Serik Belediyespor Kulübü tüm Serik'in takımıdır ve biz yönetim olarak bu ağırlığın bilincindeyiz. Tüm yönetim kurulu üyeleri olarak istifa ederek, seçimli genel kurul yapılması için Serik Kaymakamlığına başvurmuş bulunmaktayız. Serik Kaymakamlığı tarafından genel kurul yapılması hakkında karar verilmesi halinde, yeni tarih kamuoyu ile paylaşılacaktır. Serik Belediyespor hedeflerinden şaşmayarak kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir."

Bu açıklamanın ardından Serik Belediyespor Kulübü tarafından kamuoyuna herhangi bir bilgilendirme yapılmadı.

Türkiye Futbol Federasyonu Resmi internet sitesine girdiğimizde ise Serik Beldiyespor Kulübü Başkanı Ramazan Kaçar görünüyor. Yani Türk futbolunu yöneten kuruma göre halen kulüp başkanı Ramazan Kaçar.

Önceki gün ise Teknik Direktör Engin Kokukır’dan boşalan teknik direktörlük görevine Suat Kaya’nın getirildiği duyuruldu. Hatta bir de imza töreni düzenlendi.

Fotoğraflarda ise imza töreninin kulübün sponsorlarından Şahin Kırbıyık’ın işyerinde gerçekleştirildiğini ve Suat Kaya ile anlaşmayı Şahin Kırbıyık’ın yapmış olduğunu gördük.

Öncelikle Serik Belediyespor bir genel kurul yaptı mı? merak ediyorum çünkü ben atlamış olabilirim.

Genel kurul yapıldıysa Şahin Kırbıyık başkan mı oldu onu da bilmiyorum.

Diğer yandan İş insanı Şahin Kırbıyık Serik Belediyespor’a kayyum olarak mı atandı? Bunu da merak ediyorum. Çünkü bunu da atlamış olabilirim.

Bir iş insanının darboğazda olan bir kulübe destek olması önemli, ancak bunun kamuoyu ile paylaşılması da bir o kadar önemlidir. 

Bu şehri 2. Lig’de temsil eden bir kulüpte yaşanan gelişmeleri, bu kentin bilmeye hakkı vardır.

Nihayetinde amatör bir kulüpten bahsetmiyoruz.

Ben yıllardır Avrupa, dünya ve Türk futbolunu takip eden birisi olarak hayatımda ilk kez; başkanın ve yönetimin olmadığı, sponsorun kendi iş yerinde teknik direktör ile anlaşma yaptığı bir imza törenine şahit oldum.

Açıkçası Serik Belediyespor’da neler olduğunu ben anlayamadım.

Anlayan varsa bana da anlatırsa sevinirim…

 

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found