SON HABERLER :
Alanyaspor-Denizlispor: 3-2 CHP Antalya İl Başkanı Bayar görevden alındı Antalya'da otelde korona virüs tedbirleri unutuldu      Ekipler kaçak avcılara göz açtırmıyor  Başkan Böcek aylar sonra ilk kez mecliste
Sonu sürprizli film gibi
Antalya Ekspres

Hint yönetmen Manoj Nelliyattu Shyamalan’ın fimlerini çok severim.

Genellikle korku ve gerilim öyküleriyle ünlenen Shyamalan, filmlerinde izleyiciye ters köşe yapmayı tercih eder.

Shyamalan filmleri, ilk sahneden itibaren gizemini korur finalde ise seyirciyi ters köşeye yatırır.

Bu tarz filmlere de ‘Plot twist’ denir.

Yani bu durum; hikayenin sonunda olması beklenen durumun, şaşırtıcı bir şekilde olmaması ya da tahmin edilemeyen bir duruma dönüşmesi diye özetlenebilir.

İşte Antalyaspor’un Gaziantep Futbol Kulübü’nü ağırladığı karşılaşma da aynen bizlerde Shyamalan filmlerindeki ‘Plot twist’ etkisi yarattı.

Karşılaşmadan ilk yarısı için Tamer hocaya bir maç senaryo yazması istense 3. dakikada gol bulacağı, 28. dakikada rakibin 10 kişi kalacağı bir senaryoyu eminim aklından bile geçirmezdi.

İlk yarıda her şey bu kadar güzel ve bizim istediğimiz gibi giderken, ikinci yarıda ise durum tam tersine dönmeye başladı.

Öncelikle ikinci yarıda rakip 9 kişi kaldı.

Zaten soyunma odasına 10 kişi kalmış rakip ve 1-0 önde giden Antalyasporlu futbolcular, rakibin 9 kişi kalması ile birlikte ‘Biz bu maçı güle oynaya kazandık’ düşüncesi içine girdi.

Ancak bu tarz maçlardaki en önemli unsuru ise unuttuk.

Duran top.

Sahada eksik oynayan takımların en güçlü gol silahı duran toplardır.

İşte böyle bir duran topta da konuk ekip beraberliği yakaladı.

Devre arasında soyunma odasına ‘kazandık’ düşüncesi ile giden Antalyasporlu futbolcular da, 9 kişi kalmış rakibin maçta beraberliği sağlaması hayal kırıklığı ve stres yarattı.

İşte bu stres de gol geciktikçe daha da arttı. Bu stresi futbolcuların, gerek vücut dillerinden, gerekse agresif oyunlarından net olarak anlayabildik.

Kaldı ki bir pozisyonda Podolski’nin neredeyse oğlu yaşındaki Gökdeniz’e sinirlenip azarlaması da bunun net kanıtı oldu.

Üzgünüm ama dünkü beraberliği, Tamer hocaya yazarım.

Çünkü lig başladığından beri Jahovic sahada hiç yok.

Podolski ise yaşı itibarıyla90 dakikayı kaldırabilecek güçte değil.

Gerek konsantrasyon, gerekse fizik olarak oyundan düşen bu oyuncuların kenara gelmesi gerekiyordu. Antalyaspor’da kimsenin oynama garantisi olmamalıdır. Tamer hoca bu hamleleri yapmadı yada yapamadı.

Sonuç olarak; dün Antalya Stadyumu’nda Shyamalan filmlerindeki senaryoları andıran bir karşılaşma izledik. Güzel başladı, iyi gidiyor derken, sonu sürprizli ve kötü bitti.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found