SON HABERLER :
Elektrik kısıtlaması sanayiyi vurdu Bakkallar Odası'nda Şahin Aba güven tazeledi Gıda Mühendisleri'nde başkan değişmedi Büyükşehir'den sosyal belediyecilik anlayışı Futbol ve tenis kursları için on-line başvuru açıldı
Sürprize yer yok
Antalya Ekspres

Antalya derbisinde sahadan 3-0’lık galibiyet ile ayrılmayı başaran Antalyaspor, Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur maçında Diyarbakır temsilcisi Amed’i konuk etti.

Öncelikle bu tür maçların zaman zaman sıkıntılı olabildiğini, sürprizlere açık olduğunu bir çok kez tanık olmuştuk.

Özellikle alt liglerde mücadele eden takımların, Süper Lig takımlarına karşı çok daha dirençli, çok daha motive sahaya çıktığı görmüş hatta tur atladıklarına şahitlik etmiştik. 

Kaldı ki dün oynanan bir başka karşılaşmada ise Süper Lig’in çıkışta takımı Başakşehir penaltılarda rakibine elenmişti.

Alt lig takımları için sürpriz şansı olan, fırsat maçları gibi görünürken, özellikle Süper Lig takımları için ise yedek ağırlıklı kadroların sahaya çıktığı, toplama takım havasında, adeta bir hazırlık maçı ciddiyetinde karşılaşmalar izliyorduk.

Nuri Şahin ile bu sezon iki kupa maçına çıkan Antalyaspor’da yedek ağırlıklı ve genç oyunculardan kurulu kadroların sahaya çıktığını gördük.

Ve en önemlilerinden birisi de bu oyuncuların lig maçı ciddiyetinde sahada olmaları ve ciddi performans sahaya koymaları oldu.

Gerek bir önceki turda oynanan karşılaşmada gerekse dünkü maçta, sahaya çıkan her Antalyasporlu futbolcu, maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar rakibi ciddiye alan, hocasının gözüne girmek için elinden geleni yapan bir performans sergiledi.

İşte bu nokta çok önemli.

Çünkü belli ki oyuncular, hocalarının adaletine tam anlamıyla güveniyor.
Yani formayı, ismi ne olursa olsun hak eden giyiyor.

Futbolcular bunun bilincinde.

Bu durum da rekabeti ve başarıyı da beraberinde getiriyor.

Gelelim genç oyunculara.

Dün sahada çok genç oyuncular vardı. O kadar çok mutlu oldum ki anlatamam. Mevlüt han, Emir ve Mustafa’nın performansları beni çok mutlu etti.

Özellikle kendisini 12 yaşından beri tanıyan, Antalyaspor’da oynamadığı dönemden onu takip eden ve Antalyaspor’a gelmesinde payı olan birisi olarak Mustafa’nın gol atması beni çok mutlu etti ve gururlandırdı.

Gerek Antalyaspor gerekse Türk futbolu, çok önemli bir futbolcu kazanıyor.

Hep söylediğim gibi; Antalyaspor alt yapısı bir maden…

Yeter ki bu madenin farkına varalım, işleyelim, destekleyelim ve güvenelim.

Görün bakın bu madenden daha ne cevherler çıkacaktır.

Yeter ki sabredelim…

 

 

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found