SON HABERLER :
Oktay; CHP bir bataklık Antalya Körfezi'nde denizanası yoğunluğu Bir Türkü Bir Hikâye Bir Oyun Orman personeli eğitimden geçti Minik dostlara sağlık hizmeti
Geldi mi bahar neşemiz
Antalya Ekspres

Siz nasıl anlatıyorsunuz, sizdeki tatlı bahar hallerini?

Kıpır kıpır mı içiniz? Kelebekleriniz kozalarından çıktı mı mesela? Ya da dalga dalga oldu mu denizleriniz?

Çimenlere uzanıp, bütün kitapları okuma telaşınız geldi mi? Peki ya yeni defterler alıp, en başına bugünden itibaren yapacaklarınızı yazma isteğiniz? ‘Yaz geliyor!’ heyecanınız ya da kaygılarınız başladı mı?

Her sabah işe gitmeden koşma, spora başlama, rengarenk sağlıklı kahvaltılar yapma isteğiniz…

Tatil planları, daha güzel günlerin hayalleri…

Yapamam dedikleriniz için, bir güç geldi mi bu aralar? Yok, hayatta olmaz dedikleriniz, daha mı olur görünüyor mesela? Her şey daha bir çözülür daha bir kolay mı göründü?

Şiir şiir olmaya başladı mı, gözünüzün gördüğü her şey ve notaları duymaya başladınız mı ağaçların yapraklarından, kuşların seslerinden?

Akşam işten eve dönerken karşıladı mı portakal çiçekleri yorgun yüzünüzü? Ağacın dallarına yaklaşıp, derin derin çektiniz mi içinize kokusunu?

Yağmur da yağsa, güneş de açsa, rüzgar da esse üşütse biraz biraz, her haliyle şehrin mavisi daha mı güzel bu günlerde yoksa?

Daha toleranslı, daha güler yüzlü, daha sabırlı oldunuz mu?

Eksik ettiğiniz selamları, tokalaşmaları bu aralar daha mı sık yapar oldunuz?

Sokaktaki canlıları fark etmeye başladınız mı? Bir kap suyu bırakırken yanlarına, sevgiyle baktınız mı yüzlerine, başlarını okşadınız mı?

Bahar geldi ya bu şehre, size de geldi mi bir mutluluk?

Peki ya hiç beklemesek baharları da, içimiz hep ilkbahar olsa… Sonra içimiz dışımıza yansısa, gözlerimiz, sözlerimiz, şefkatimiz bahar olsa, nasıl olurdu yaşamak ruhumuz hep bahar kalsa.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres