SON HABERLER :
Balbey Projesi Büyükşehir’de Antalya’dan Suriye’ye 2 yardım tırı Kaş’ı hortum vurdu Oyun Oyun İçinde ilçe sahnelerinde Tütüncü’ye fahri hemşerilik unvanı
SONBAHAR RENGİNİ SEÇ!
Antalya Ekspres

Antalya’nın en güzel zamanlarına geldik. Sıcağından kaçıp, kış yağmuruna yakalanmadan sadece birkaç zaman önceki...

Yüzümüzü hangi yöne çevirsek, tenimizden süzülüp de geçen rüzgarın sahibi…

Hangi rengini sevsek karar veremediğimiz, yeşil çimenlere uzanıp, kırgın yaprak sarısını izlediğimiz...

Her mevsimi güzel bu şehre, biraz huzuru, biraz sakinliği getirir sonbahar. İnsanına ise, bugüne kadar yaptıklarının şöyle bir üstünden geçmek, yapmak istediklerini de hayata geçirmek için keyifli düşünme zamanları yaratır.

Çayın dumanı da, tadı da, cam bardağın bir tarafından baktığında diğer tarafında gördüğün manzara da mutlu eder insanı.

Her mevsimini dilediğinde keyifli bir tatile çevirebildiğin şehrin, bir başkadır sonbahar kokan günleri.

Ama kafamızı kaldırıp bakmadığımız, dükkanın penceresini açmadığımız, sabah gün doğarken girdiğimiz ofisten hiç çıkmadığımız zaman öyle sessizce eser de geçer işte üstümüzden.

Hafta sonu koltuktan kalkmadığımız, çocuğumuzun elinden tutup parklarda oyun oynamadığımız, sevdiğimizle sahil boyu yürümediğimiz, bir köpeğin başını okşamadığımız zaman da, biz hiç fark etmeden geçer biter sonbahar.

Şimdi başlamaya ne dersiniz?

Elimizdeki gazeteyi, kumandalarımızı, okumak zorunda olduğumuz evrakları, yanımızdaki bilgisayarı bir bırakalım mı masaya ?

Belki o mesafeyi yürümek bize de iyi gelecek. Haydi almayın o anahtarı da, bedeniniz değil yorgun olan inanın bana.

Şu bir türlü bitiremediğiniz, sonunu da merak ettiğiniz kitabınızı, anılarınızla dolu şarkılarınızı, gözlerine baktığınızda “iyi ki” dediğiniz sevdiklerinizi alın yanınıza. Ve şimdi tekrar bakın ne güzel geçiyor bu şehirde sonbahar aslında.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres