SON HABERLER :
Raftinge kış molası Ünlü mankenler podyumda yürüdü Minikler heykel sanatıyla tanıştı Dünya sanatçıları Antalya'da Çorbalar Büyükşehir’den
Tükenmeden
Antalya Ekspres
Soluduğumuz havayı, dokunduğumuz toprağı tüketiyoruz. Sevgiliye vermek için kopardığımız çiçekler bir yana dursun, masmavi denizleri, gökyüzünü kirletiyoruz. Geleceğe nasıl bir dünya bırakacağımız derin sohbetlerimizin vazgeçilmez gündemiyken, tüketiyoruz aslında farkında ola ola, ama en çok biz tükeniyoruz farkında bile olmadan her gün biraz daha. Tükeniyoruz, en çok biz…. Ruhumuzun keyifli yeşilini, gözlerimizin sakin toprak rengini, heyecanlarımızın köpük köpük dalgalarını yitiriyoruz. Yerini öfkelerimizle dolduruyoruz. Mırıldandığımız şarkıların sözlerini unutuyoruz da, hiç unutmayacağımız kırgınlıklar biriktiriyoruz yerine sessizce. Sevdiklerimizin yanında olmayı ertelerken, güne telaşlarımızı yaşamayı seçerek başlamaktan hiç vazgeçmiyoruz. Tükeniyoruz, en çok biz … Peşinden koşmamız gerekenler uğruna, vakitler yetmiyor okunacak kitaplara, izlenecek filmlere. Dinlenecek yeni bir şarkıya daha yerimiz yok gibi, kalbimiz isterken ve beklerken oysa... Kurşun bir kalem ve ufak bir not kağıdı kadar basitken iki satır yazıp zamana iz bırakmak. Gelen aramalar, imzalanacak belgeler, kontrol edilecek elektronik postalar kadar yoğunuz. Tüketiyoruz, en çok biz… Kendimize sıraladığımız bahaneler, hatalı önceliklendirmeler, unuttuklarımız, yerine tercih ettiklerimiz kadar yoğunuz ve kendimizden koşar adım uzaklaştığımız kilometreler kadar hızlı tükeniyoruz. Bir hayat ki, tükendiğini fark etmeden yitire yitire yaşanmaz. Bir hayat ki, mutsuz olduğunu bile bile tercihleri değiştirmeden yaşanmaz. Yediğin elmayı, sepetten keyifle seçmeden, kasım denizine dokunup soğuğunu hissetmeden, ‘Bu piyano sesi nerden geliyor?’ diye merak edip ara sokaklara koşar adım dalmadan, sırf bir çiçeği koklamak için çıplak ayak o tepeye tırmanmadan yaşanmaz. Öyleyse senin kendine yenilmeden, parmaklıklarından çıkma vaktin ne zaman? Yaşamanın tek bir formülü yok, dağların, denizlerin, gündüzün, gecenin tek bir rengi yok. Çiçeklerin tek bir kokusu, toprağın tek bir dokusu yok. Yediğinin, içtiğinin tek bir tadı, dokunduğun kalplerin, girdiğin kavgaların tek bir hissi yok. Notalarla, kelimelerle yazılacak eşsiz anıların hala sonu yok. Heyecanla uyanacağın sabahlara, nedenler yaratabildiğin, kulağın duymasa da içinden şarkılar söyleyebildiğin, bir ağaca yaslanıp esen rüzgarı hissedebildiğin, saçındaki beyazı, yüzündeki çizgileri sevebildiğin; yetişemediğin zamanı önce kendin için anlamlı hale getirebildiğinde, geçip giden zaman için üzülmeye de hiç gerek yok.
ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres