SON HABERLER :
Antalyaspor'da hedef 3 puan Tekvandocu gençlerden 26 madalya Kaş CHP'de istifa Başkan Uysal: Balbey haklarını koruyacaktır Başkan Sözen'den 14 Şubat jesti
Yeniden hayal et
Antalya Ekspres

Nehrin kenarında oturmuş, parça parça yüzen hayallerini mi izliyorsun? Bardağın, hiç dolmayan kısmını mı doldurmak çaban? Onca hayat sınavından yüz almışken, veremediğin sınavların telafilerine mi hazırlanıyorsun? Ve birilerine karşı öfkeli, üzgün, kırgın mısın?

Küçüktük, kollarımızı iki yana açar, pedallara basardık var gücümüzle. Saçlarımız iki yana savrulurdu rüzgarında, gözlerimiz pür dikkat yolda, yüzümüzde büyüklerin anlam veremediği haylaz bir gülümseme. O günlerde biz kanatlarımız olmadan uçardık. İşte o kadar kolaydı dünyaya hayallerimizle meydan okumak. Bugün bile izi kalan ne yaralar açtık dizlerimizde ama hiç vazgeçmedik. O yaralar ki, parmağımızı üzerinde sessizce gezdirdiğimizde, hala eski samimiyetinde.

Büyüdük sonra, önce kollarımızı açamaz olduk göğüs kafesimizi gere gere, sonra dengede duramayacağımızdan korktuk iki teker üzerinde. Bir de mutlu olmak dışında başka anlamı var mı diye sorgulamayı öğrendik. Zaten vaktimiz de pek yoktu, toplantı iyice uzamıştı, çocuklar okuldan alınacaktı, akşam da komşuda yemek vardı.

Bir de hayaller vardı...

Canımız daha az yansın diye önce hayal kurmaktan vazgeçtik biz. Bu kollar iki yana ancak bu kadar açılırdı büyüyünce, bu da yaşamaya yeterdi diye düşündük. Vazgeçtiğimiz hayallerin gerçekleşmeyen keşkelerini sıralarken bunalıp, ‘Aslında bisiklete binsek, rüzgar ne de güzel eserdi.’ dedik. Sonra seveceğimiz yeni yaralarımız yok diye, kendimizi nehrin kenarında bitmeyen hesaplaşmalarda bulduk. Kızgınlığımız da, öfkemiz de, kırgınlıklarımız da kendimizeydi aslında.

O kadar meşgul olduk ki tamamlayamadıklarımızla, yenileri düşünecek alanı yaratamadık içimizde. Oysa yerçekimine karşı koymak gibiydi hayal kurmak, güneşe ellerinle dokunmak, fırçan olmadan tuvali rengarenk boyamak, zamansızlaşmak gibiydi hayal kurmak. Kendini istediğin bir resmin içine kazırcasına çizmek gibiydi. Hayal kurmak, oldurmaktı aslında. Olmaz sanılan şeyin, önce sana ait dünyanda olmuş haliydi. Bir izin versen kendine sonrası zaten gelirdi.

Al sana yeni bir gün daha, ne istiyorsun dur bir söyle kendine. Tüm olmazlarını koy kenara, tertemiz bir hayal fısılda. Gitmek istediğin yeri söyle, görmek istediğin insanları, sahip olmak istediğin şeyi söyle, ne olmak istediğini söyle. Sonra da kurduğun hayalin, gerçek olması için sana düşenleri adım adım yapmaya başla.

Dümeni, hayatının hangi çeyreğinde ele geçirdiğini boşver düşünme, başkalarının görmek istediği gibi değil, senin arzu ettiğin gibi aksın nehirler bundan sonra. Gerçekleştiğinde verdiğin emek için şükredebileceğin, olmadığında yaralarını sevgiyle sarabileceğin güzel bir yolculuk hayal et kendine.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres