SON HABERLER :
Antalya'da korona denetimi İcradan satılılık 15.894 m2 sera Kumluca'da satılık tarla Manavgat'ta 19 m2 satılık dükkan Büyükşehir'den 8 Mart'ta kadın personele izin
​ULUSLARARASI KIYI TEMİZLEME GÜNÜ (ICC)
Antalya Ekspres

Deniz Dostu Gönüllüleri,

Deniz Temiz Derneği/TURMEPA her yıl çeşitli uluslararası etkinliklere katılmaktadır.
Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ocean Conservancy adlı sivil toplum kuruluşunun ana yürütücülügünü yaptığı ve 100’ün üstünde ülkeden yüzbinlerce gönüllünün katıldığı “Uluslararası Kıyı Temizleme Etkinliği-İnternational Coast Cleanup(ICC)” nin Türkiye koordinatörlüğünü TURMEPA üstlenmiştir.
TURMEPA 19 Eylül 2015 Cumartesi tarihinde Türkiye dahil 105 ülkede eşzamanlı düzenlenecek kıyı ve deniz dibi temizlikleri için Deniz Dostu Gönüllüleri ile kıyılarımızı,etkinliğin 30.Yılı olması nedeniyle 30 noktada temizlemeyi hedefliyor.
Geçen yıl yapılan bu etkinliklerde 500.000’den fazla gönüllü,21.000 km uzunluğundaki sahillerden 7300 ton çöp toplamıştır.
Söz konusu etkinlikte elde edilecek atık bilgileri tüm dünyada sorun haline gelen ve denizlerimizi tehdit eden atıkların değerlendirilmesi ile çözüm yöntemlerinin geliştirilmesine ışık tutacaktır.
Deniz Dostu Gönüllülerinden ricamız bu etkinliğe sahip çıkıp kıyılarımızın temizlenmesine yardımcı olmanızdır.
Haydi!
Deniz Varsa , Hayat Var!
Temiz Deniz , Deniz Temiz için…
Bu yıl 30.’uncusu yapılacak olan,dünyanın en büyük kıyı temizleme etkinliğine hazır mısın?
Selametle…

İzzet ÜNLÜ

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres