SON HABERLER :
Konyaaltı Sahili'nde güneşlenen tek turist MEST Projesi en çok çocukları sevindiriyorlar Büyükşehir, İsmail Baha Sürelsan'ı anıyor Fırtına seralara zarar verdi Aynı gün hayatını kaybeden ikiz kardeşler toprağa verildi
Denizcileşmek üzerine...
Antalya Ekspres

Deniz Antalya’ya çok şey verdi.

Siz denize ne verdiniz?

28 Ocak 2020 günü Antalya’ya ‘Mavi Vatan Türk Deniz Jeopolitiği Konferansı’ için gelen Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz’in kurucu başkanı ve onursal üyesi olduğu, Antalya Denizcileşme Platformu, Antalya’da denizciliğinin ve denizcileşme hareketinin gelişmesine katkıda bulunmak, denizciliği topluma tanıtmak, sevdirmek ve teşvik etmek, denizcilikte tüm kuralların, standartların ve belgelendirme koşullarının geliştirilmesi ve korunmasını sağlamak, denizcilikle ilgili veya denizciliğe hizmet veya aracılık eden veya eğitim kuruluşları da dahil olmak üzere ilgili tüm özel veya tüzel kişilere, denizcilere, bunların oluşturdukları veya katıldıkları derneklere, oluşumlarla ve genel anlamda tüm denizciliğe ve ‘denizcileşme’yehizmet etmek amacıyla kurulmuştur.

Antalya Denizcileşme Platformu olarak öncelikli amacımız,  Deniz Müzesi kurulmasına öncülük etmek, Denizcilik Festivali düzenlemek, çocuklarımıza denizciliği anlatmak ve sevdirmektir.

Son yıllarda Türk denizcilik sektöründe en çok tartışılan konuların başında ‘Denizcileşmek’ geliyor.

‘Denizci ülke ve denizci millet’ olmanın anahtarı olan denizcileşme, denizcilik gücüne hayat veren tüm alanlarda katma değer yaratma süreci olarak tanımlanıyor.

Bu süreç, devletin; idari, siyasi, askeri, ekonomik ve kültürel alanlarda denizin öncü rolünü benimsemesi ile başarıya ulaşabilir.

Bir ülkenin denizcileşmesinin kalkınma ile doğrudan ilişkili olduğu her geçen gün daha da net şekilde ortaya çıkan bir gerçek.

Ülkemizde son yıllarda her alanda olduğu gibi denizcilik sektöründe de geleceğe yönelik pek çok hedef konuldu.

Türk denizcisinin başaramayacağı şey yoktur.

Kalkınmanın yolu denizcileşmekten geçiyor.

Denizcilik, Türkiye'nin çıkış yollarının en önemlilerinin başında geliyor.

Turizm, taşımacılık, gemi ve yat inşa sanayi olarak dünya ticaretinden daha fazla pay alabilmek ve rekabet edebilmek için gerekli tüm şartlara sahibiz.

Allah ülkemizi korusun,devletimize,milletimize zeval vermesin.

Selametle...

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found