SON HABERLER :
Antalyaspor-Fenerbahçe 1-1 Alanyaspor - Göztepe: 1-1 Antalya'da korona denetimi İcradan satılılık 15.894 m2 sera Kumluca'da satılık tarla
Denizden TURMEPA çıktı
Antalya Ekspres

Gelecek nesillere daha mavi denizler bırakmak için 15 Eylül Cumartesi günü Lara Örnekköy Plajı’nda TURMEPA üyelerimiz ve gönüllülerimiz ile  beraber olduk.

Sahil Güvenlik,Deniz Polisi,Mavi Akdeniz Su Sporları Kulübü ve gönüllü dalgıç dostumuz Osman Kutlu’nun katılımıyla deniz dibi etkinliği kapsamında 100 kg. çöp sadece sualtındançıkartıldı.

Deniz kıyısına gelen dalgıçlarımızınsualtından TURMEPA bayrağını çıkartarak gençlerimiz ile birlikte görüntü vermesi bizleri gururlandırdı.

Ve...

Sonuç olarak;

Denizden TURMEPA çıktı...

ICC 2018 Uluslararası Kıyı Temizliği (International CoastalCleanup – ICC) Etkinliği çerçevesinde bizlere destek olan Sahil Güvenlik Komutanlığı’na, Deniz Polisi’ne, Muratpaşa Belediyesi’ne, Gençlik Spor il Müdürlüğü’ne, öğretmenlere ve öğrencilere, Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi’ne, Mavi Akdeniz Su Sporları Kulübü’ne, Lara Rotary Kulübü’ne, Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’ne, Final Okulları’na,İstek Koleji’ne ve basınımıza değerli katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Bir şeyi ifade etmek isterim ki;

Bu etkinlik sırasında bir defa daha umutlandım.

Ümidimiz gençler ve umudumuz yarınlar için...

TURMEPA eğitimlerinin faydalarını hissetmeye ve görmeye başladım.

15 Eylül 2018 günü Antalya Lara ÖrnekköyPlajı’nda yaptığımız ICC 2018 etkinliğinde sevgili Ramazan’ın sahilde güneşlenen halka mesajı vardı...

“Sahilde insanlar niye biz çöpleri toplarken ellerine çöp poşeti alıp bize yardım etmiyorlar” dedi.

Evet;

Bu anlamlı mesaj duyarlı bazı vatandaşlarımızın dikkatini çekti ve Ramazan ile birlikte çöp toplamak için poşet aldılar.

İşte bu tepki ve isyan sonunda gördüğümüz sonuç  beni umutlandırdı.

Teşekkürler Ramazan…

Her zaman dediğimiz gibi...

“Denizi temizlemenin en kolay yolu,kirletmemeyi öğretmek”... 

ICC 2018 Uluslararası Kıyı TemizliğiKampanyası çerçevesinde üç denizimizin ve bir iç denizimizin kıyılarını temizlemek için kolları sıvayan TURMEPA, Antalya’nın yanı sıra İstanbul, İzmir, Kırklareli, Bodrum, Kuşadası, Fethiye, Marmaris ve Mersin kıyılarına kadar uzandı.

Antalya’da 90 kişinin katıldığı etkinliğe Türkiye genelinde yaklaşık 1000 deniz gönüllüsü katılarak katkı koydular.

Bir başka etkinlikte katılım sayımızın artarak devam etmesi temennisiyle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İyilik yap, denize atma!

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres