SON HABERLER :
Engerek yılanını plastik kovayla yakaladı Göktepe Yaylası'nın yolları açılıyor Kamyonetle midibüs çarpıştı: 2 yaralı Karantinadan çıkan mahalleye destek Korona virüste son 24 saat
Bakımlı olmak isteyen erkekler
Antalya Ekspres

Günümüzde güzel ve bakımlı görünmek kadınlarkadar erkekler için de önemli hale geldi. Son 10 yılda kliniklerin kapısını çalan erkeklerin oranında yüzde 100 artış yaşanıyor. Kaslı, fit bir vücut için yapılan spor, cilt bakımı, saçların ve sakalın her daim kusursuz görünmesi, son yıllarda erkeklerin vazgeçilmezleri arasında yerini almaya başladı. Her ne kadar güzellik ve bakım kelimeleri kadınlarla örtüşse de dengeler değişmeye başladı. Erkekler de kadınlar kadar güzelliklerine ve bakımlarına önem vermeye başladılar. Hatta öyle bir duruma geldi ki güzellik merkezlerinin kapısını neredeyse kadınlar kadar erkekler de çalıyor.

 

Güzellik sektörü son yıllarda erkeklere yönelik ürün ve uygulamalar geliştirdi. Bakım ve güzellik kavramları erkekler arasında trend olmaya başladı. Güzelliğine önem veren erkeklerin uyması gereken önemli detaylar var. Tıraş olmak ölü derinin atılmasını sağlar. Sıcak suyla yumuşatılan sakal, tıraş köpüğü sürülmeden önce nemlendiriciyle nemlendirilmelidir. Tıraş köpüğü nemlendiricinin etkisiyle üstte kalacağı için tıraş sırasında cildin tahriş olmasının önüne geçilecektir. Yağlı cilde sahip olanların mutlaka tonik kullanması gerekmektedir Cilt doğal yağlarla beslenmelidir. Cilt bu şekilde daha pürüzsüz ve yumuşak bir görünüme sahip olacaktır. Erkek cildi kadınlara oranla daha kalın olduğu için peeling şarttır. Peeling, biriken ölü hücreleri arındırır, gözenekleri temizler. Haftada en az 2 gün peeling yapılmalıdır. Cilt bakım ürünlerindeki aktif maddelerin emilimi gece uyurken gerçekleşir. Uyku öncesi, bakım için en ideal zamandır. Cilt uyumadan önce tonik yardımıyla canlandırılmalı ve nemlendirici kremle nemlendirilmelidir. Cilt lekelerinden korunmak için güneş kremi kullanılmalı ya da her mevsim UV içerikli nemlendiriciler tercih edilmelidir. Stresten uzak durulması gerekir. İş ve özel hayatta yaşanılan stresin etkileri cildin de kısa sürede yaşlanmasına neden olur. Cildi yaşlandıran bir başka etken de ihtiyaç duyulandan fazla şeker tüketimidir. Özellikle kışın, kuruyan ve çatlayan dudaklar için dudak bakım nemlendiricisinin kullanılmasını öneriyorum.

 

.

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres