SON HABERLER :
Vali Karaloğlu: 3 can kaybımız 95 vakamız var Antalya’ya giriş yapacak kişiler 14 gün karantinada kalacak Sahil davasını Böcek kazandı En çok Korona virüs görülen şehirler Bakan Koca: “Son 24 saatte 63 kişi hayatını kaybetti
Kas ağrılarına doğal çözüm
Antalya Ekspres

Şifalı bir bitki olarak zerdeçalı bizler artrit, osteoartrit gibi hastalıkların tedavisinde kullanıyoruz.

 

Zerdeçalın inflamasyonu önleyici, antiinflamatuar özelliği, ağrı azaltma ve dindirme özelliği,  batı tıbbında da tedavi olarak kullanılıyor. Sindirim ve karaciğer rahatsızlıkları, deri enfeksiyonları ve tahrişleri, artirit tedavisinde, kemik hastalıklarında kullanılmakta olan zerdeçalı bol bol tüketmeniz ve ağrılara iyi geleceğini bilmeniz gerekiyor.

Bitki uzmanlarının  hazımsızlık ve ishalin yanı sıra Crohn ve ülseratif  kolitis gibi enflamatuar bağırsak hastalıkları için tavsiye ettikleri zerdeçalı, bizlerde artrit ve osteoartritte, ağrı tedavilerinde kanıtlanmış etkisinde dolayı kullanıyoruz. Tedavi amaçlı olarak  Enflamatuar bağırsak hastalığı ve Eklem iltihabı rahatsızlıklarında da kullanıyoruz.

Ekstrim spor yapanlar, farklı kas gruplarını çalıştıranlar, spor sonrası kasları ağrıyanlar ve sürekli sakatlananların  spor sonrası ağrıyı azaltmaları mümkün. Muhtemelen daha önce hiç duymadığınız bir şeyden bahsedeceğim sizlere. Japonya da son yapılan ağrı tedavisi  çalışmalarının sonuçlarına baktığımızda; özellikle sporcularda egzersiz sonrası kaslarda gördüğümüz ağrıları, egzersiz sonrasında alacağınız curcumin yani zerdeçal ekstralarıyla uzun dönemde azaltıp geçirebilmeniz mümkün.

Sakatlanmalara neden olabilen kaslardaki ağrıların sebeplerinden biri olan kreatin  kinaz (CK)  miktarlarının dengede kalmasını sağlayıp, ağrıları, inflamasyonları, iltihaplanmaları azaltarak sakatlanma riskinizi azaltıyor.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres