SON HABERLER :
Kepez'de 2+1 satılık daire icradan satılacak Konyaaltı'da 3+1 satılık daire icradan satılacak Muratpaşa'da 2+1 satılık daire icradan satılacak Antalyaspor - Trabzonspor: 1-1 Eşine şiddet uygulayan koca serbest bırakıldı
Hamleler ve kurbağalar
Antalya Ekspres

Antalya’da CHP'li siyasi düşüncenin seçimle iş başına gelmesinin ardından şimdi tıpkı bir önceki dönem gibi hamlelerin neler olduğu ve nasıl ne zaman yapılacağı beklentisi hâkim. Yapılanın ve tamamlanmışın üzerine konulması mevzusu heyecanla bekleniyor. Hani hep denir ya; “Bizden önce kim ne yapmışsa teşekkür ediyoruz” diye...

Şimdi yeniden el değiştiren Büyükşehir Belediyesi'nde dev hamleleri bir an önce başlatma konusu esas olan mevzudur. Tüm bunlar düşünüledursun Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in önceki gün Varsak tramvay hattını incelemeye gitmesinin, projenin tamamlanması konusunda kamuoyunu bilgilendirmiş olmasının olumlu ve yapıcı bir davranış olduğunu düşünüyorum.

“Devlette aslolan hizmetin devamıdır" diye bir anlayış vardır. Bakın Menderes Türel öncesi belediye başkanlığı yapmış olan Mustafa Akaydın'ın diktiği kurbağalar ve hatta Dönerciler Çarşısı karşısındaki Romalı görüntüsündeki siluetin eteğini kaldırıp para dökülüyormuş havasının verildiği heykelcikler ve hatta denizcilik ile ilgili Yat Limanı’nda oluşturulmuş olan ve ne yaptığı ne ettiği bilinmeyen amfitiyatro altındaki depoya vatandaşların gösterdiği tepkiye rağmen bir şey yapılmamış yıkılmamıştır.

Yani devlette aslolan yıkmak değil devam ve üzerine koymaktır. Muhittin Böcek'in de bu anlayışta olduğunu düşünüyorum. Var olan iyi, kötü ya da eksik ne varsa onun tamamlanması ya da kenarına köşesine ilaveler ile projeyi sürdürmesi kendisinden önceki yöneticilerin de bir anlayışı olarak sürdüreceği muhakkaktır. Nasıl ki şehrin ortasında neyi ifade ettiği ne anlattığı belli olmayan kurbağa figürlerine dokunulmamışsa sanırım bundan sonra da bu anlayış Muhittin Böcek’te de devam edecektir.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres