SON HABERLER :
Kepez'de 2+1 satılık daire icradan satılacak Konyaaltı'da 3+1 satılık daire icradan satılacak Muratpaşa'da 2+1 satılık daire icradan satılacak Antalyaspor - Trabzonspor: 1-1 Eşine şiddet uygulayan koca serbest bırakıldı
Hela konusu
Antalya Ekspres

Bu konuda sık sık değerlendirmeye aldığım yazılarım oldu. Bir kez daha vatandaş ve esnafın bu konuda sıkıntı yaşadığını görünce yinelemek istedim. Antalya şehir merkezinde Cumhuriyet Meydanı dışındaki birçok alanda icap sorunu(hela) yaşandığının tanığı oluyoruz. Aniden sıkışan, rahatsızlanan ya da bu zaruri ihtiyacını giderecek yer arayanların çileye dönüştüğü konu Antalya’da milyonları bulan turizm çeşitliliğinde ciddi irdelenmeli.

Hangi yerel yönetim, hangi ilgili masalar konuyla ilgileniyorsa soruna bir el atmalı. Bakın İsmet İnönü Parkı içinde yapılan yapılar neredeyse çürümeye terk edilmiş durumda. İncikçi, boncukçu tezgahları da bu parkın hemen önüne konuşlandırıldı. Yan tarafına ise ayakkabı tamircileri taşındı. Binlerce insanın gelip geçtiği soluklanalım diye oturduğu park içinde maalesef tuvalet yok! Durum böyle olunca işyerinde tuvaleti olan esnafda artık vatandaşın talebinden, küçük tezgahtarın sormasından da bıkmış usanmış. Parkın içinde bu ihtiyacı giderecek yerin olmayışı büyük eksiklik. Eğer sıkıştıysanız Cumhuriyet Meydanı’na kadar koşar adım gitmeniz gerekecek. Ya da İsmetpaşadurağına kadar sabredeceksiniz. İsmet İnönü Parkı’nda olmayan bu yapı nedeniyle çevre esnaf, incikçi boncukçular, ayakkabı tamircileri ve tuvaleti olmayan birçok esnaf çözüm bulunmasını istiyor.

Expo toplantısı için Fransa’nın başkenti Paris’te bulunduğumuz dönemde yapılan ziyarette önemli anekdotlar edinmiştik kendimize. Bunlardan birisi de Dünya şehri Paris’te seyyar tuvaletlerin olduğu dikkatimizi çekmişti. Şehrin dört bir yanında portatif tuvaletler konuşlandırılmış ve insanların bu ihtiyacının karşılanmasının önemsendiğini görmüştük. Bu konu hem yabancı hem de yerli ziyaretçiler için kimi zaman ıstıraba dönüşen bir durum.

‘Şehir merkezinde tuvalet nerde’diye sorulsa kimse doğru dürüst cevap veremeyecek, bilinen tek yerin camiler ve ibadethanelerin içi olduğu görülecektir. Bu durum ne kadar ihtiyacı karşılar, ya da doğru adres olur düşündürücüdür. Yerel yöneticilerin bu konuda gerçekten bir an önce çözüm üretmesi gerekmekte. İsmet İnönü Parkı’na acil tuvalet, bir an önce çözüm.

NOT: Geçtiğimiz günlerde Varyant’ta açık alanda sıkışanların ulu orta yaptıkları çirkinliği ele almıştım. Ancak yine kayaların içi ve kimi oyuklar büyük küçük icap ihtiyacı görmek isteyenlerin tek adresi. Buna da bir çözüm getirilmesi gerekiyor.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres