SON HABERLER :
Antalya trafiği havadan denetlendi Alanyaspor'da yeni sezon hazırlıkları başladı Alanya’da modüler bankamatiklerin sayısı artıyor Burdurlu Hasan Dikici Cami ibadete açılıyor Kaleiçi'nde kış sıkıntısı erken başladı
İskeletor salon
Antalya Ekspres

Bir projenin başlangıcıydı Işıklar mevkii Atatürk Spor Salonu. Müze olacaktı.

Önceki Büyükşehir Belediyesi yönetimince yapılması düşünülen müze konsept başlandı ancak tamamlanamadı, zaman kalmadı. Tamamlanmış olsaydı belki de Antalya’nın gezilmesi gereken en önemli yerlerden biri olacaktı.

Şimdiki hali tam bir ‘İskeletor Salon’ misali durumu söz konusu. Soyulmuş, kırılıp dökülmüş, dört bir yanı açılmış resmen iskeleti kalmış yıkık viran yapının en üstün de ise Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı tutulmaktadır. Bu fotoğrafın orada tutulmasının anlamı ve mantığını çözen varsa anlatsın. Ben bir anlam çıkaramadım. Ya Fotoğrafın indirilmesi endişesi ya da Büyük Öndere hak etmediği bir yer gösterilmiş anlayışı hakim herkeste.

İki yıl önce Gençlik Spor İl Müdürlüğünden devralınan ve Büyükşehir Belediyesi’nin uhdesine geçen bu salon 1 yıldır aynen böyle durmakta. Büyüğünden küçüğüne, Basketbol Süper Ligi’nden tüm kategorilerde oynanan birçok kategorilerin tercih ettiği bu salon şimdi adeta kaderine terk edilmiş durumda.

Projesini görmedim bilmiyorum. Görmek isterim benim gibi Antalya’da yaşayan herkes görmek ve bilmek ister.

Sevinçlerini, şampiyonluklarını, gururlarını bu salonda yaşamış olanlar, gelip geçerken boyunları şimdi bükük. Onların tek arzusu salonun yeniden salon sporlarının hizmetine sunulması. Salon’un akıbeti ile ilgili bir gelişme bir açıklama bir sonuç çıkmayınca da Basketbol Süper Ligi’nde oynayan takım da kalmadı, Voleybol 1.Ligi’nde mücadele veren takımda. Burası müze mi olacak? Müze olmayacak mı? Yıkık binanın üzerine Atatürk’ü öyle tutmak gerekiyor mu?

Salon sporları yapan kulüpler ve sporcular salonun kalması üst katının müze yine salonun salon sporlarına hizmet vermesini istemektedir. Şehremin kimlikler ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bugünkü yönetimi elbet bir açıklama yapacak, elbet spor camiasının merakını gidecek bir söylemde bulunacaktır. Bekliyoruz...

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres