SON HABERLER :
Kepez'de 2+1 satılık daire icradan satılacak Konyaaltı'da 3+1 satılık daire icradan satılacak Muratpaşa'da 2+1 satılık daire icradan satılacak Antalyaspor - Trabzonspor: 1-1 Eşine şiddet uygulayan koca serbest bırakıldı
Sevimçok’u aradım geçen gün
Antalya Ekspres

Adı her yere yazılsa, yetmez onun memleket insanı olduğunu anlatmaya. Gerçek bir dost, güvenilir, samimi ve yardımseverliği ise asla tartışılmaz. Siyasetin kırılageçtiği günlerde ziyaretine gelen her düşüncede partilinin ziyaretlerini öyle güzel bir sağduyu ile dengede tutarak sürdürmüştü ki...

Herkesin kendisiyle bir anısı, bir mazisi, yaşananlara dair anlatacakları vardır. Benim ise çok çok özel ölene kadar bende kalacak paylaşımları var… Arkadaş, dost, insan sevgisi ve saygısının erdemli duruşu üzerine yakışan kimlik, her şeyden önemlisi bu şehrin bir değeri olmasının sağduyusu onda hep var oldu. Hayat kimileri için kısa, kimileri için uzun. Yüce Mevlam bilir, onun kararıdır, o verdi o alacaktır.

Abdullah Sevimçok’u da çok severken sevenlerinden aldı. Takdiri İlahi, sağlığına kavuşması için ettiğimiz duaları da duyduğuna inanıyoruz. Ancak zamanı gelmişse eğer yapılacak bir şey de kalmamışsa son görev için melekler çağrılır. Meleklere teslim ettik bu güzel insanı. Hani hep söylenir ya hizmetleriniz sizden bir adım önde gitmeli. Bir anı, bir eser bırakmalı insan. Abdullah Sevimçok kısa süren Birlik Başkanlığı görevinde hep insana yatırım yaptı. İnsan ilişkileri ve insana olan değer ve saygıyı daima erdem sayan bir insan oldu. Bu özelliği hizmetlerinden ve çalışmalarından hep önde gitti.

Telefonumda kayıtlı 2 binin üzerinde eş, dost, akraba, arkadaş telefonları bulunmakta. Abdullah Sevimçok’u kaybettiğimiz günden bu güne her bayram öncesi cesaret gösterip kayıtlı olan telefonundan aramak istedim ancak cesaret edemedim. Çünkü hala aramızda olmadığına inanmayanlardanım. Tüm cesaretimi toplayarak kayıtlı telefonu aradım. İkinci çalmaya telefon açıldı.

- Buyrun, - İyi günler selamlar. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Ancak Abdullah başkanımı unutmadığımı ve hatıralarımda yaşadığını belirtmek istedim ve aradım. Sen neyi oluyorsun?..

‘Ben Oğluyum’ deyince içimde koptu fırtınalar. Sohbet ettik anneyi sorduk sual ettik. Kendisiyle ilgili son bilgileri aldım. Benim kızım ile Abdullah Sevimçok başkanımızın kızının adı aynı Selin... Selin’i her defasında sorar, merakını giderirdi. Ben de kızım Selin ile ilgili son bilgileri verdim oğul Sevimçok’a. Aynı isim olmasının da ayrıca bir sevgisi vardı kızım Selin’e. Biz de Abdullah Sevimçok başkanın kızı Selin’e aynı hissiyatta olduk yıllarca.

Evet sonra mı?..

Sonra Abdullah Sevimçok’un ölmediğine, yaşadığına ve yaşatıldığına bir kez daha tanıklık ettik. Eğer sizin de telefonlarınızda hala kayıtlıysa Abdullah Sevimçok’u merak edeniniz varsa onun dünyada iletişim hattı hala açık.

Biz dualarımızla mesajımızı gönderdik. Konuştuklarımızı, yazdıklarımızı duyamıyor, okuyamıyor ancak o bizi görüyor ve ne düşüncelerde olduğumuzu biliyor, izliyor. Son acımız olsun inşallah. Dualarımızı Allah kabul etsin.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres