SON HABERLER :
Triatloncu anne ve kızı salgın da durduramadı Yönetim kolları sıvadı Atatürk'ün Antalya'ya gelişi törenle kutlandı 2 metre yükseklikten düşüp öldü Öğretmenler hala aşılanmadı
Tuvalet parasını kaldırın
Antalya Ekspres

Ülkemizin birçok yerel yönetiminde uygulanıyor. Otogar tuvaletleri ücretsiz. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bunu yıllar öncesinden halletmiş. Antalya Otogarı’nda da aynı uygulamanın olması mümkün aslında... İhaledir, sağıdır soludur anlaşmadır bir şekilde bu durumun çözülebileceğini düşünüyorum. Uygulama belki de yeni yapılacak olan Şehirlerarası Otogar’da gerçekleştirilebilir.

Özel gün ve haftalarda, milli bayram ve dini bayramlarda ülkemizin genelinde şehir içi toplu ulaşımlar ücretsiz hizmet veriyor. Yani tüm bunlar yapılabilirken dini ve milli bayramlarda yoğunluk yaşayan otogar tuvaletleri depekala ücretsiz yapılabilir.

CHP’nin sosyal demokrat yönetim anlayışında vatandaş odaklı onlarca proje ve hizmet arasına otogar tuvaletlerinin ücretsiz olmasının da eklenmesi, bir hizmet hediyesi olacaktır vatandaşa. Yapılabilir mi? Valla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yaptı. Diğer hangi illerde böyle bilemiyorum ancak bugün Eskişehir’i konuşup örnek veriyoruz. Neden Antalya Türkiye’ye örnek gösterilmesin. Muhittin Böcek Başkan,otogar tuvaletlerinin ücretsiz olması konusunda adım atarsa çok takdir görecektir.

Belki hatırı sayılır üç beş kuruştan söz ediyor olabiliriz ancak yine de vatandaş odaklı bir hizmetten para talep edilmesi bugünkü yerel yönetim zenginliğinde bence çok da önemsenmesi gereken bir durum. Muhittin Başkan hadi gelin şu otogarda tuvalet parasını kaldırın!

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres