SON HABERLER :
Yönetim kolları sıvadı Atatürk'ün Antalya'ya gelişi törenle kutlandı 2 metre yükseklikten düşüp öldü Öğretmenler hala aşılanmadı Tesadüfün böylesi
Üniversitede tatil yok
Antalya Ekspres

Akdeniz Üniversitesi yeni eğitim öğretim yılına hazırlanadursun, üniversite kampüsünün birçok yerinde öğrenci sayısının azlığı dışında çalışmaların aralıksız sürdüğü her koşulda kendini belli ediyor.

Kampüsün içine girdiğiniz anda canlılık, hareketlilik, koşuşturma yine tüm hızıyla devam ediyor. Üniversitenin çağdaş ve bilimsel eğitim öğretim seviyesinin yüksekliğini korunması ve daha da yukarıya taşınması konusunda çabalar, hazırlıklar, araştırmalar ve gayretler son sürat devam ediyor.

Öyle ki geçtiğimiz hafta Akdeniz Üniversitesi’nin tatile girmediği, güzel bir sonucun açıklanmasıyla kendini gösterdi. Üniversiteler tarafından oluşturulan bilimsel ve kültürel bilgilerin tüm topluma aktarılması ve açık erişim girişimlerini desteklemek amacıyla yapılan sıralamada Akdeniz Üniversitesi, Türk üniversiteleri arasında genel sıralamada 18’inci, devlet üniversiteleri arasında 15’inci sırada yer aldı.

Üniversitelerin 4 farklı kategoride değerlendirildiği sıralamada Akdeniz Üniversitesi, internet üzerinde akademik araştırma varlığı ve akademik yayınların erişime açık olması kategorisinde ise dünya üniversiteleri sıralamasında ilk bin arasında yer aldı. 

Bunun yanında üniversitenin sağlık konusunda Tıp Fakültesi ve Üniversite Hastanesi kimliği ile hastaların tedavi edilmesi, sağlıklarına kavuşturulması noktasında da inanılmaz bir gayret göstermekte. Bunlar arasında Üniversite Rektörü Prof. Mustafa Ünal’ın kendi ihtisas alanında dahi izine çıkmadığı ve insanlık, insanların sağlığı için gece gündüz çalışmalarını sürdürdüğüne tanıklık ettik.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi bir günde 7, bir ayda 22 kornea nakli gerçekleştirdi. Akdeniz Üniversitesi Rektörü, Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ünal’ın katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirilen kornea nakilleri ile bir ayda 22 hasta aydınlığa kavuştu. 

Organ naklinin başarıya ulaşmasında vatandaşların duyarlılığının yanısıra naklin yapıldığı merkezin donanımlı ve ekibin yetkin olmasının da son derece önemli olduğu, başarılı yöneticilerin ve üniversite yönetimi başta olmak üzere, akademik kadronun da üstün çaba ve gayretlerinin olduğu asla yadsınamaz. Ne güzel ne güzel...

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres