SON HABERLER :
Vali Yazıcı: Mavi vatanı korumaya devam edeceğiz Kar üzerinde resim yaptılar   Alanya'da satılık 1+1 daire İcradan satılık villa Başkan Böcek'ten anlamlı kutlama
‘KÖK’lerimizi geleceğe taşıyoruz'
Antalya Ekspres

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman için Antalya’yı ileriye taşıyacak, vizyon koyacak ve geleceğe kalacak eserler bırakmak için çaba gösteriyoruz. Geçtiğimiz yazımda Rota Antalya’dan bahsetmiştim. Kenti dijital ile buluşturduğumuz uygulamamızın şehre katacaklarını anlatmıştım.

Bu yazımda ise ATSO olarak ‘Kente Önem Katanlar’ı yani KÖK Ödülleri’ni sizlere anlatmak istiyorum.

İlk olarak Kente Önem Katanlar’ın nasıl ortaya çıktığından bahsedeyim…

ATSO olarak her yıl Kuruluş Yıldönümü ve Geleneksel Ödül Törenimizi ayrı ayrı büyük organizasyonlar ile düzenliyorduk. Bu törenlere de Odamızın ayırdığımız ciddi bütçe oluyordu. Ancak bu törenler, verilen ödüller ve yapılan organizasyon çok kısa sürede tüketiliyordu.

Bizler de bunu göz önüne alarak düşünmeye başladık. Yaptığımız beyin fırtınalarında, bu özel günlerin verilen bir plaket ve düzenlenen bir törenden ibaret kalmaması için neler yapabileceğimizi düşündük. Fikir alışverişlerimiz sonrasında aldığımız karar geleceğe bir eser bırakmak oldu… Bu iki törene harcadığımız bütçeyi tek bir yerde toplayarak geleceğe kalıcı bir eser bırakmaya karar verdik. Yani kısacası biz ödül törenlerimize bir misyon yükledik. Ödül törenlerimizi bir sosyal sorumluluk projesine dönüştürdük. Bu doğrultuda da sosyal sorumluluk alanımızı, geleceğimizin teminatını olan gençlerimiz için yaptık. İyi eğitimli iyi  gençler yetiştirmek için temamızı ‘Eğitim’ olarak belirledik ve 2020 yılı için bizlerden ödül alan ödül sahiplerimiz adına Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir spor salonu yapılmasını kararlaştırdık. Bugün okulumuzun içinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Spor Salonu’muzun inşaatını tamamlamış olmaktan ve ödül kazananlarımız adına böyle bir eseri geleceğimize yani gençlerimize armağan etmiş olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Sosyal sorumluluğumuzun ardından KÖK Ödülleri’ni anlatmak istiyorum. Kuruluş Yıldönümü ve Geleneksel Ödül Törenimizde kentin ekonomik gelişimine katkı sağlayan üyelerimize verdiğimiz ödüllerimize bu yıl ilk kez ‘Kent Ödülleri’ni dahil ettik. Bu ödüller; İnovasyon, Dijital Dönüşüm, Bilim, Eğitim, Kültür-Sanat, Spor, Çevre, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Antalya Araştırması ve Basın olmak üzere 10 başlığı içeren Kent Ödülleri’yle artık sadece üyelerimize değil, Antalya’ya değer katan kişi ve kuruluşlara da ödül vermeye başladık. 

Bu ‘KÖK’lü değişimin ilk törenini Odamızın 138’inci kuruluş yıldönümü olan 3 Nisan’da gerçekleştirmeyi arzu ediyorduk. Ancak bütün dünyayı etkisi altına alan COVİD 19 pandemisi dolayısıyla “ATSO KÖK Ödülleri 2020” törenimizi ertelemek mecburiyetinde kaldık. Geldiğimiz bugünde de pandemi, ne yazık ki tüm ödül sahipleriyle birlikte bir tören yapmamıza olanak sağlamıyor. Birlikte olamasak da bu ‘KÖK’lü değişimin ilk heyecanını kaybetmiyoruz. Bu nedenle, kazananların başarılarını kamuoyu ile daha fazla gecikmeden paylaşma kararı aldık.  Kazananlarımızın listesini buradan yazmam çok uzun süreceği ve 9 Ekim’de açıkladığımız KÖK Ödülleri’mizin kazananlarını tüm sosyal medya hesaplarından duyurarak basınımızla paylaştığımız için tek tek yazmıyorum, ancak ‘bir kent, ekonomisi, işletmeleri, kuruluşları, eğitimi, sanatı, basınıyla’ bir bütün olarak gelişebilir diyerek çıktığımız bu yolda başarılarıyla ödül kazanan üyelerimizi, kişi ve kurumları kısacası Kente Önem Katan herkesi gönülden kutluyorum. Yazımın sonunda bir de özel teşekkür sunmak istiyorum. KÖK Ödülleri’mizin çalışmalarımızda emek ve büyük katkı koyan Kent Ödülleri Seçici Kurul Üyelerimize, kararı aldığımız ilk günden bu yana büyük bir özveri ile çalışan KÖK ve İnşaat Komisyonu Üyelerimize, tüm ATSO çalışanı arkadaşlarımıza ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut ÇETİN 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres