SON HABERLER :
Vali Yazıcı: Mavi vatanı korumaya devam edeceğiz Kar üzerinde resim yaptılar   Alanya'da satılık 1+1 daire İcradan satılık villa Başkan Böcek'ten anlamlı kutlama
Çekici sorunu
Antalya Ekspres

Antalya Sigorta Acenteleri Derneği olarak, sigortalılarımızın sıkça yaşadıkları sorunları ele almak istiyorum.

Öncelikle en büyük sorunlarımızın başında; çekici, kurtarıcı mağduriyeti bulunuyor.

Bilindiği üzere kasko sigortalarında ve isteğe bağlı olarak Trafik Sigorta poliçelerinde kaza anında kurtarıcı hizmeti verilmektedir. Müşterilerimizden aldığımız şikayetler doğrultusunda; şehrimizde meydana gelen trafik kazalarında; birileri, kaza yerine sanki sigorta şirketinden geliyormuş izlenimi vererek yada yasa dışı dinledikleri polis telsizinden, kazayı öğrendikten sonra emniyetin çekicisi izlenimi sağlayarak kaza yerine geliyorlar. Hatta bazın de bu kurtarma hizmeti veren kişilerin ‘yoldan geçiyordum, yardım etmek istedim’ diyerek kaza raporu tutulmasına yardımcı olup, sürücülerin kaza psikolojisindeki zaaflarından faydalanarak, araçları komisyon aldıkları servislere çektikleri duyumlarını almaktayız.

Bu işi meslek haline getiren kişiler için, ticari ilişkisinin olduğu kaporta boya tamirhanelerinden, sigorta şirketlerinin anlaşmalarının olmaması gerekçesi ile aracını almak isteyen araç sahiplerine ‘aracın ekspertizini yaptık ve otopark ücreti var’ diyerek, araçları vermek istemedikleri ve fahiş ücretler talep ettikleri şikayetleri de almaktayız.

Unutulmamalıdır ki; kaza anında sigorta acentelerinden destek alınacağı gibi, sigorta poliçeleri üzerinde bulunan yol yardım numaralarından da destek alabilirsiniz.

Bu tip mağduriyetlerin yaşanmaması adına, konuya gereken özenin gösterilmesi gereklidir.

Kesinlikle ve kesinlikle; bilginiz ve talebiniz dışında, kaza yerine gelen kurtarma araçlarından ve kişilerden hizmet almayınız.

Sigortalarınızı mutlaka, yetkili sigorta acentelerinden yaptırmanızda büyük fayda vardır. Sigorta acentesi kaza anında sizi yalnız bırakmaz, sorunlarınıza mutlaka çözüm üretir, sorunlarınız daha kolay çözülür, sigorta şirketleri ile sizlerin arasında köprü görevi üstlenerek daha kolay irtibat sağlar. Şunu asla unutmayın ki; sigorta acenteden alınır.

Antalya Sigorta Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Düzenli

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres