SON HABERLER :
Minikler ilk karnelerini Başkan Sözen'den aldı Trafik kurallarına uyan duyarlı sürücülere plaket Yapılandırmada son başvuru 1 Şubat Balbey Projesi, şehir plancılarına anlatıldı SGK, 3+1 satılık daireyi ihale ile satacak
Dayanacak gücümüz kalmadı
Antalya Ekspres

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, eğitim hizmetlerinin yavaşlaması nedeniyle kırtasiye sektörünü de derinden etkiledi.

Uzaktan eğitim sürecinde faaliyetlerimiz yavaşladı ve iş yapamaz hale geldik.

Kırtasiyeciler olarak geçtiğimiz Nisan ayından itibaren okulların kapalı olması biz kırtasiyeci esnafını olumsuz yönde etkilemiştir.

Hatta koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelmekteyiz.

Görünen o ki, salgın sonrası bazı sektörlerin toparlanması çok ciddi zaman alacaktır.

Bizler de yeterli destekleri alamazsak, kan kaybetmiş ve toparlanması zaman alacak olan sektörler arasında yer alacağız.

Siftah yapmadan dükkanını kapatan esnaf arkadaşlarımız var.

En azından pandemi döneminde büyük zincir marketlerin kırtasiye malzemesi satması yasaklanmalıdır.

Onlar zaten ciddi oranlarda ciro yapan marketler. Ürünü satsa da olur satmasa da. Ama bizim için öyle değil. Biz kazancımızı bundan elde ediyoruz. En azından pandemi göz önünde bulundurularak marketlerin bu ürünleri satması kısıtlanabilir.

Esnaf çok ciddi borç yükü altına girdi.

Bu konuda devletimizden destek bekliyoruz.

Artık kırtasiyeci esnafının dayanacak gücü kalmamıştır.

Özellikle zincir maketler konusunda bir düzenleme yapılmalı ve bu tarz marketlerde kırtasiye ürününün satışına engel olunmalıdır.

Bizler kazancımızı bundan elde ediyoruz. En azından pandemi göz önünde bulundurularak marketlerin bu ürünleri satması kısıtlanabilir.

Böyle bir dönemde, okulların kapalı olduğu, esnafımızın iş yapamadığı, siftahsız dükkanını kapattığı bir dönemde verilecek her destek yaraya merhem olur.

 

Fotoğrafçılar Kırtasiyeciler Ve Kitapçılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Bayrak

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres