SON HABERLER :
Alt geçidin demir korkuluğuna çıktı, yarım saatte ikna edildi Kepez'in 8'inci kütüphanesi 'Orhan Gazi' açıldı Antalyalılar 11'inci kitap fuarına akın etti Protokole YÖREX daveti Uçarsu Şelalesi, ilk kez kurudu
Dokuz aylık değişim
Antalya Ekspres

Türkiye’de vatandaşın hissettiği enflasyon her geçen gün daha da artıyor.

Sepete dâhil edilen ürünlerin son 12 aylık ortalama fiyatlarının bir önceki 12 aylık dönemdeki ortalama fiyatlarıyla karşılaştırılarak hesaplanan 12 aylık ortalamalara göre de gıda fiyatlarında yüzde 32,6 oranında artış yaşandığı görülebiliyor.

Yılın ilk dokuz aylık döneminde ekmek, bulgur, un makarna fiyatlarında yüzde 21,3, et ve balık fiyatlarında yüzde 25,6, süt, süt ürünleri ve yumurta fiyatlarında yüzde 21,5 oranında artış gözlendi.

Yağ fiyatlarını ise sormayın gitsin.

Yağ fiyatlarında yüzde 24 oranında artış oldu.

Hepimizin evlerinin vazgeçilmezi olan meyvede de ciddi artış gözleniyor.  Meyve fiyatlarında yüzde 83,9, sebze fiyatlarında yüzde 19,6 oranında yükseliş görülüyor.

Yıllık ortalamalara göre ekmek, un, bulgur, makarna fiyatları yüzde 23, et ve balık fiyatları yüzde 17,8, süt, süt ürünleri ve yumurta fiyatları yüzde 30,1, yağ fiyatları yüzde 44,7, meyve fiyatları yüzde 46,3, sebze fiyatları yüzde 69,2, bakliyat fiyatları yüzde 26,5, diğer gıda maddelerinin fiyatları da yüzde 11,7 oranında artış kaydetti.

Ülkemizde, vatandaşın cebine yansıyan enflasyon rakamlarında dokuz aylık değişim net olarak görülebiliyor.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found