SON HABERLER :
Gazipaşa Kültür Merkezi’nin yolları asfaltlandı Kepez Belediyesi, yetenekli gençleri arıyor Konut satışında Rusya ve Ukrayna vatandaşları ilk sırada Başkan Böcek talepleri karşılıksız bırakmıyor Zararlı böceklerle mücadele için hindi desteği
Eşel Mobil Sistemi
Antalya Ekspres

Bütün dünya büyük bir kriz yaşıyor. Türkiye’nin kırılgan ekonomisi de bundan fazlasıyla nasibini alıyor. Mayıs ayı enflasyonuyla birlikte yıllık enflasyon yüzde 73,50 olarak açıklandı. Ocak-Mayıs enflasyonu yüzde 35,64 ve kamu görevlisine ödenecek enflasyon farkı ise yüzde 26,18 olarak gerçekleşti. Maalesef bu enflasyonist ortamda altı ayda bir yapılan artışlar, üzerinden üç ay geçmeden eriyor. Bunu önlemenin formülünü biz önerdik. Kamu görevlilerini, sabit gelirlileri enflasyona ezdirmemek için, ‘Eşel Mobil Sistemi’ne ivedilikle geçilmelidir demiştik. Alım gücünü yükseltmek ve kamu görevlilerinin ücretlerinde reel bir artış sağlamak için Temmuz ayında maaşlara/ücretlere yansıtılacak olan enflasyon farkına ilaveten seyyanen zam yapılmalıdır. Türkiye, sabit gelirlilerin maaş/ücretlerini hak ettiği seviyeye yükseltecek, alım gücü kayıplarını telafi edecek güce sahiptir.

*****

Ek gösterge konusunda olması gerekeni de olmaması gerekeni de açık açık izah ettik. Ek gösterge, yıllardır emek verdiğimiz mücadelenin meyvesidir. Düzenleme, Cumhurbaşkanımızın vaadinin ötesine geçerek 5,3 milyon insanı kapsaması itibarıyla kıymetlidir ancak adil ve hakkaniyete uygun sonuç üretme noktasında ciddi soru işaretleri barındırmaktadır. Özellikle yönetici sınıfında yer alan il müdür yardımcısı, ilçe müdürü, şube müdürü, enstitü-yüksekokul-meslek yüksekokulu sekreteri ve şefler ile araştırmacı, kütüphaneci, sayman ve tekniker gibi kadroların 3600 ek göstergeden mahrum bırakıldığı görülmektedir. Bu eksiklik, teklifin Meclis görüşmeleri sırasında muhakkak giderilmelidir. Bunun yanında ek gösterge artışının kamu personelinin refahına olumlu bir katkı yapabilmesi, ek gösterge rakamı 3600’ün altında olan bütün kamu görevlilerinin tazminat yansıtma oranlarının artırılmasıyla mümkündür. Sahanın taleplerini görüyor, memnuniyeti artırmak, beklentileri karşılamak ve hakkaniyeti sağlamak için çalışıyoruz. Biz diyoruz ki, Meclis sürecinde düzenlemenin eksikleri giderilmelidir. Yardımcı hizmetler sınıfı başta olmak üzere, bütün kamu görevlilerini kapsamalı, 3600’ün altında olanların, gösterge ve tazminat yansıtma oranı iyileştirilmeli, hiyerarşi ve çalışma barışı bozulmamalı, hizmet sınıfları itibarıyla yaşanabilecek olumsuzluklar giderilmelidir.

Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found